Pierwszy rok oraz 244 dni inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę dobiegły końca. Na wieczór 25 października 2023, sytuacja prezentuje się następująco:

Na odcinku słobożańskim można zauważyć, że oddziały SOU z powodzeniem odpierały kolejne ataki ze strony Rosjan pod miejscowościami takimi jak Syńkiwka i Iwaniwka. W przypadku tej drugiej wioski, agresorzy nieco zbliżyli swoje pozycje. Zwycięskie starcia SOU odnotowano również pod Nadiją, Makijiwką oraz w lesie sieriebriańskim. Pod Petropawliwką natomiast, najeźdźcy zyskali nieco na przewadze, co negatywnie wpłynęło na sytuację obrońców Syńkiwki. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej zaatakowały łącznie 14 miejscowości.

Na odcinku siwersko-bachmuckim sytuacja wygląda podobnie. Ukraińcy skutecznie zabezpieczyli teren pod Bohdaniwką oraz Iwaniwskiego, nie dopuszczając do wtargnięcia najeźdźców. Równocześnie odparli kontrataki skierowane na Kliszczyjówkę i Andrijiwkę, które miały za zadanie zahamować lub przynajmniej spowolnić marsz ukraińskich oddziałów w kierunku wschodnim, do szosy T-05-13. Pod Kurdiumiwką natomiast nadal trwają zacięte walki. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej przeprowadziły ostrzał aż 26 miejscowości.