W finale Superpucharu Hiszpanii zmierzyły się ze sobą Barcelona i Real Madryt. Kibice piłki nożnej mieli więc okazję po raz kolejny emocjonować się El Clasico. Tym razem zwycięsko z tego odwiecznego boju między dwoma najlepszymi hiszpańskimi drużynami wyszła Barcelona. Tym samym to Katalończycy wznieśli do góry Superpuchar Hiszpanii. Swój udział w tym zwycięstwie miał także Robert Lewandowski. Polski snajper strzelił jednego z goli, który padł na konto Barcy tego wieczora. Dla Lewandowskiego jest to pierwsze trafienie w El Clsico, więc powód do radości jest podwójny.

Solidna Barcelona

To zawodnicy katalońskiego zespołu weszli znacznie lepiej we wczorajsze spotkanie. Mieli zdecydowanie więcej dobrych akcji. Jedna z nich już w 13. minucie mogła dać im prowadzenie. Zza pola karnego mocno uderzył Robert Lewandowski. Jednak Thibaut Courtois jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, więc poradził sobie ze sparowaniem tego strzału na rzut rożny. Real odpowiedział na ten strzał jedyną w miarę udaną akcją w pierwszej połowie. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Benzema, który niecelnie główkował. Barcelona podkreśliła swoją dominację zdobywając w pierwszej połowie 2 trafienia. Najpierw celnym strzałem popisał się w 33. minucie Gavi. Przy strzale młodego Hiszpana asystował Lewandowski. Tuż przed przerwą panowie zamienili się rolami. To Gavi asystował, a bramkę zdobył Robert Lewandowski.

Pewna wygrana

Barcelona dominowała także w drugiej połowie spotkania. Tuż po przerwie podwyższyć prowadzenie mógł Dembele, ale niestety nie wykorzystał dobrej sytuacji. Na kolejną bramkę Barcy trzeba było czekać do 69. minuty. Tym razem bramkarza Królewskich pokonał Pedri. Real Madryt niewiele zdziałał w tym meczu. Na pierwszy strzał w światło bramki kibice madrytczyków musieli czekać aż do 70. minuty. I mimo, iż był to strzał celny, nie sprawił najmniejszych problemów ter Stegenowi. Jedynie w doliczonym czasie gry udało im się zdobyć honorową bramkę. Do siatki trafił Benzema. Barcelona wygrała El Clasico 3:1 i sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.