Australijskie media donoszą o szokujących wiadomościach dotyczących Rohana Dennisa, byłego mistrza świata w kolarstwie torowym i szosowym. Został on aresztowany w kontekście śmiertelnego zdarzenia drogowego, którego ofiarą padła jego żona, Melissa. Jest podejrzewany o spowodowanie jej śmierci przez potrącenie jej samochodem. Melissa Dennis, wcześniej znana jako wybitna kolarka torowa, straciła życie podczas hospitalizacji.

Serwis informacyjny Australian Broadcasting Service (ABC) ujawnił, że Rohan Dennis został aresztowany na podstawie zarzutu o zamordowanie swojej małżonki, Melissy Dennis, która była publicznie rozpoznawana pod swoim nazwiskiem panieńskim, Hoskins.

Była mistrzyni świata w kolarstwie torowym doznała poważnych obrażeń po tym jak została potrącona przez pick-upa w nocy 30 grudnia. Zmarła następnego dnia rano podczas leczenia w szpitalu w Adelajdzie. Na podstawie zgromadzonych dowodów wysnuto zarzut, że za kierownicą pojazdu siedział Rohan Dennis. Został oskarżony o spowodowanie śmierci poprzez niebezpieczną jazdę oraz stworzenie sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu.

Dennis został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji. Ma zakaz opuszczania terytorium Australii przed procesem, który ma rozpocząć się w marcu.

Dennis jest znany jako dwukrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas (2018, 2019) oraz dwukrotny mistrz świata w kolarstwie torowym w drużynowych wyścigach na dochodzenie. Był również zdobywcą dwóch medali na igrzyskach olimpijskich: srebrnego w drużynowych wyścigach na dochodzenie w Londynie (2012) i brązowego w czasówce w Tokio (2021).

Rohan i Melissa Dennis byli małżeństwem od 2017 roku. Po śmierci Melissy pozostawione bez opieki matki zostały ich dwoje dzieci – syn i córka.