Były dolnośląski senator PO i trzy inne osoby zostały zatrzymane w minioną środę przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Aresztowań dokonano na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Cała czwórka, w tym były senator Platformy Obywatelskiej Tomasz M. zatrzymani zostali we środę 12 października na terenie kilku województw. O sprawie poinformowała rzecznik CBŚP Iwona Jurkiewicz dodając, że nadal trwają odpowiednie czynności w związku z prowadzonym postępowaniem mające na celu między innymi zabezpieczenie materiału dowodowego.

Wśród zatrzymanych jest między innymi były senator PO Tomasz M. Toczące się wobec niego oraz pozostałej trójki zatrzymanych śledztwo Prokuratury Regionalnej w Szczecinie dotyczy wyłudzeń na wielomilionowe kwoty z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, do których dochodziło między 2010 a 2019 rokiem.

Do publicznej wiadomości podano tylko zatrzymanie byłego dolnośląskiego senatora Tomasza M. oraz Macieja W., o których poinformował rzecznik szczecińskiej Prokuratury Regionalnej Marcin Lorenc. Portal rmf24.pl doniósł, że pozostała dwójka to prezydent konfederacji Lewiatan, a także szef rady nadzorczej Orange Polska, prokuratura nie odnosi się jednak w żaden sposób do tych informacji. Portal podał też, że cała czwórka zatrzymanych to byli członkowie władz spółki Work Service. Wszyscy oprócz byłego senatora to osoby z branży outsourcingowej. Zgodnie z informacjami Polskiej Agencji Prasowej zatrzymani są przesłuchiwani we Wrocławiu.