To już oficjalne! Światowy klub sportowy wybrał nowego trenera, którym został Graham Potter. Przed szkoleniowcem stoi teraz duże wyzwanie.

Jeden z najpopularniejszych klubów piłkarskich na świecie Chelsea ma już nowego trenera. Nowym szkoleniowcem piłkarzy został Graham Potter, który podpisał kontrakt z klubem na pięć najbliższych lat. Graham Potter ma 47 lat i jest Anglikiem. W swojej karierze zawodowej współpracował już z np. Brighton & Hove Albion. Z wskazanym klubem piłkarskim trener związany był od 2019 roku.

Graham Potter zastąpi dotychczasowego trenera klubu, którym był niemieckiego pochodzenia Thomas Tuchel. Przypominamy, że wczoraj został on zwolniony ze swojego stanowiska. Wiadomość ta była zaskoczeniem dla wielu fanów świata sportu. Dotychczasowy trener poprowadził klub w stu meczach, jednak jego współpraca z klubem zakończyła się. Podobno powodem nie były wyniki zespołu, a relacja pomiędzy właścicielem klubu Toddem Boehly i trenerem. Były trener otrzyma jednak gigantyczne odszkodowanie.

Thomas Tuchel zakończył współpracę z Chelsea. Graham Potter to świetny strateg!

Zdaniem fachowców Graham Potter będzie bardzo dobrym trenerem. W minionych sezonach udowodnił, że skład drużyny piłkarskiej nie musi posiadać samych piłkarskich gwiazd. Bardzo ważna jest taktyka gry i przemyślana gra. Trener znany jest z opracowywania doskonałych taktycznych planów pod przeciwników. Jego działania potrafią obnażyć największe słabości rywalizujących zawodników. Dobrym na to przykładem były mecze z takimi klubami jak Manchesterem United, a także West Hamem.

Nowy trener nie ukrywa podekscytowania całą sytuacją. Jest dumny z możliwości reprezentowania Chelsea FC. Graham Potter podkreśla, że nie może doczekać się już spotkania z zawodnikami. Nie da się ukryć, że przed trenerem stoi bardzo duże wyzwanie. Pomimo zwolnienia Thomasa Tuchela pozostawił on dobre wrażenie w postaci sportowych sukcesów na koncie.