Królowa przebywa w zamku Balmor. Do schorowanej monarchini przybyły już wszystkie dzieci oraz wnukowie. Stanem zdrowia Królowej Elżbiety II żyje dziś cała Wielka Brytania.

Od kilku dni choruje Królowa Wielkiej Brytanii. Jej stan zdrowia znacząco pogorszył się dzisiaj rano. Elżbieta II aktualnie przebywa pod nadzorem medycznym. Lekarze są mocno zaniepokojeni jej stanem zdrowia. Do królowej przybywają najbliżsi członkowie rodziny królewskiej. Są przy niej dzieci i wnuki. Pilność z jaką na spotkanie z królową wyruszyli książę Karol z żoną Kamilą, księżniczka Anna, książę William oraz książę Harry wraz z żoną Meghan sugeruje, że stan królowej jest poważny.

Królowa Elżbieta II przebywa obecnie w szkockim zamku Balmoral, 80 km na zachód od szkockiego miasta Aberdeen. Zamek jest własnością rodziny królewskiej. Ze względu na zainteresowanie mediów oraz obywateli służby mundurowe ustawiły barierki przed posiadłością. Stan zdrowia królowej zaczął się pogarszać już od października zeszłego roku. Od tamtej pory głowa państwa kilkukrotnie odwołała liczne spotkania i wystąpienia publiczne. Monarchini ma 96-lat.

Niepokojące wieści z Pałacu Buckingham

Niepokojące wieści z Pałacu Buckingham dotarły już do wszystkich. Swoje zaniepokojenie w social mediach wyraziła premierka Wielkiej Brytanii Liz Truss w słowach „Cały kraj jest głęboko zaniepokojony wiadomościami z Pałacu Buckingham. Moje myśli – i wszystkich w całej Wielkiej Brytanii – są w tym czasie z Jej Wysokością Królową i jej rodziną”.

Ostatnia aktywność królowej zarejestrowana została 6 września 2022 roku. Na oficjalnym profilu „The Royal Family” na Twitterze została opublikowana fotografia przedstawiająca królową ściskającą dłoń nowej szefowej brytyjskiego rządu – Liz Truss. Zaniepokojenie wyrazili również inni politycy w tym m.in. Pracy Keir Starmer, Nicola Sturgeon, Tony Blair. Naród Wielkiej Brytanii również wyraża obawę wobec powstałej sytuacji.