Wakacje to czas beztroskiej zabawy nad wodą. Gdy w pobliżu nie ma morza, rzeki lub jeziora to warto wybrać się na basen, by zaznać odrobiny ochłody lub skorzystać z wodnych atrakcji.

Jeśli wyjście na basen ma być udane, to można wcześniej przygotować sobie strój, kosmetyki i inne ważne akcesoria. Najmłodsi będą potrzebowali również dmuchanych kółek lub skrzydełek do pływania. A co dokładnie trzeba wziąć na basen kryty i odkryty?

Niezbędne akcesoria na basen kryty i odkryty

Pobyt na basenie to doskonała okazja, by popracować nad umiejętnościami pływackimi lub spędzić miłe chwile z przyjaciółmi i i rodzina. Przed wyjściem z domu, warto dokładnie sprawdzić zawartość torby podróżnej, żeby uniknąć sytuacji, w której trzeba się będzie wracać do domu po ręcznik lub klapki.

A jakie akcesoria są niezbędne, aby skorzystać z pływalni? Podstawowym wyposażeniem każdego miłośnika miejskiego basenu powinien być właściwie dobrany strój kąpielowy. Taki strój nie może być ani za mały, ani za duży i musi być także idealnie dopasowany do sylwetki danej osoby. Poza tym to ważne, aby kąpielówki lub bikini zostały wykonane z dobrej jakości materiałów, które szybko wyschną po wyjściu z wody i nie będą podrażniały delikatnej skóry.

Do basenowej torby trzeba też spakować klapki, ręcznik, okulary do pływania oraz żel pod prysznic, szampon i krem nawilżający.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając się na basen kryty?

Na wielu krytych pływalniach w Polsce wciąż wymagane jest noszenie czepka, dlatego warto zorientować się, jakie zasady panują na wybranym basenie.

Dodatkowo osoby z długimi włosami powinny zabrać ze sobą gumkę i szczotkę do włosów, aby włosy nie utrudniały im pływania lub korzystania z atrakcji wodnych. Na basenach krytych często nie ma bufetów, a jedynie można tam znaleźć automaty z przekąskami. Wobec czego dobrym pomysłem będzie spakowanie butelki z wodą oraz wzięcie ze sobą czegoś do jedzenia.

Jakie akcesoria przydadzą się na basenie odkrytym?

Na basenie odkrytym trzeba bardzo uważać na promieniowanie UV i palące słońce. W takim miejscu obowiązkowym wyposażeniem każdego pływaka i pływaczki powinien być dobry olejek do opalania, krem z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne.

Osoby, które planują długo przebywać w wodzie, mogą także zabrać ze sobą czapkę z daszkiem, która będzie skutecznym zabezpieczeniem przed udarem słonecznym. Podczas pobytu na basenie odkrytym warto mieć także gotówkę, by móc skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

Przydatne akcesoria na basen kryty i odkryty dla całej rodziny

Wybierając się na basen całą rodziną, trzeba dobrze spakować torbę, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Rodzice muszą przygotować rzeczy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci tak, aby wizyta na pływalni była dla nich czystą przyjemnością.

A jakie akcesoria na basen kryty i odkryty sprawdzą się podczas wyjścia z rodziną? Wówczas warto mieć ze sobą takie przedmioty jak:

  • dokumenty uprawniające do otrzymania zniżki
  • foliowe worki na mokre ubrania
  • suszarkę do włosów
  • kosmetyki dla najmłodszych
  • dmuchane zabawki i akcesoria do pływania
  • akcesoria do zabawy w wodzie

Po wizycie na pływalni dzieci zwykle są głodne i spragnione, dlatego rodzice powinni spakować także napoje i przekąski na wypadek, gdyby na terenie basenu nie można było kupić wartościowych produktów spożywczych dla dzieci.

Pływanie w basenie zapewni każdej osobie optymalną dawkę ruchu zarówno w cieplejsze, jak i w chłodniejsze dni. Jednak przed wyjściem na basen, trzeba dokładnie sprawdzić zawartość torby, by o niczym nie zapomnieć i móc bezpiecznie korzystać z basenu. Warto pamiętać również, że w ostateczności niektóre akcesoria do pływania można kupić w znajdującym się na terenie basenu sklepie.