Wysyłanie wiadomości tekstowych z załączonymi zdjęciami nie zawsze jest łatwe.

Jeśli Twój telefon nie odbiera MMS-ów lub nie możesz sam wysyłać takich wiadomości, powinieneś nauczyć się kilku prostych kroków, które pomogą Ci pozbyć się uporczywego problemu. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Podstawowe informacje na temat MMSów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego gdy dodajesz zdjęcie w SMS-ie lub sam sms jest długi, druga strona musi porać tę wiadomość. Dzieje się tak, gdy nieświadomie korzystasz z usług wiadomości MMS, czyli Multimedia Messaging Service, które czasami włączają się automatycznie, gdy chcesz wysłać duże pliki przy użyciu danych komórkowych. Czasami jednak pojawiają się błędy w niektórych częściach procesu – od odbierania, przez pobieranie, po odczytywanie wiadomości.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego MMS nie działa?

Istnieje kilka typowych powodów. Jednym z nich jest zła konfiguracja, ale często jest to również niewłaściwa domyślna karta SIM w telefonach z wieloma „gniazdami” w telefonie.

Brak MMS-ów – pierwszym krokiem konfiguracji jest określenie w czym tkwi problem

W pierwszej kolejności należy ustalić, czy jest to usterka telefonu, czy wina operatora. Można to łatwo zrobić – wysyłając MMS-a ze zdjęciem na własny numer. Następnie powinien on trafić do centrum MMS, a następnie do Twojego telefonu. W zależności od wyników tego testu podstawowa procedura będzie się różnić. Jeśli komunikat powrócił, oznacza to, że najprawdopodobniej problem nie dotyczy Twojego smartfona. Jeśli jednak wiadomość nie dotrze, masz dwie możliwości: wypróbuj ogólne rozwiązanie podane poniżej lub skorzystaj z rozwiązania sugerowanego przez operatora sieci.

Może w problemie z MMS-ami chodzi o transfer danych?

Sprawdź, czy transmisja danych jest włączona. W niektórych przypadkach podczas wysyłania MMS-a smartfon nie otrzymywał komunikatu, że ma się włączyć – nie włączał się automatycznie. Aby wysłać lub odebrać MMS-a konieczne jest włączenie transmisji danych. Jeśli funkcja jest aktywna lub jej aktywacja się nie powiedzie, czas przejść do następnego kroku.

Co powinienem zrobić, jeśli mój telefon komórkowy nie odbiera wiadomości MMS?

Każda sieć proponuje inne podejście do problemu nieprawidłowego odbioru MMS-ów. W większości są one ważne. Nie zmienia to jednak faktu, że przed odwiedzeniem witryny operatora należy wypróbować ogólne wskazówki, takie jak sprawdzenie transferu danych lub karty SIM.

Co zrobić jeśli nie odbierasz MMS-ów w sieci Orange?

Odbieranie wiadomości MMS w Orange nie jest tak proste, jak się wydaje, ponieważ na stronie internetowej dostawcy znajduje się wiele różnych instrukcji dotyczących potencjalnych błędów.

Podstawowym rozwiązaniem jest znalezienie na tej stronie swojego modelu telefonu, a następnie konkretnej metody konfiguracji: automatycznej lub ręcznej. Jeśli to zadziała, pierwsza powinna szybciej naprawić błąd. Jeśli nie, warto spróbować wyregulować ręcznie. Wszystkie przewodniki po ręcznej konfiguracji i odpowiedzi na pytania dotyczące otrzymywania pytań MMS, Orange ma wyczerpujące odpowiedzi.

Instrukcja konfigurowania MMS-ów dla sieci Plus

Instrukcje dotyczące odbierania wiadomości MMS w Plusie są nieco podobne do powyższych, ale mniej prawdopodobne, że zostaną wzięte pod uwagę. Jeśli chcesz naprawić MMS w tej sieci, po prostu wpisz swój numer telefonu na stronie Plus lub wyślij SMS-a pod numer 8090. W obu przypadkach otrzymasz podpowiedzi, których powinieneś przestrzegać. Zrealizowanie ich wystarczy, by odbieranie MMS zadziałało.

Jak skonfigurować odbieranie MMS-ów w sieci Play?

Play w żaden sposób nie instruuje użytkownika, jak naprawić problem z MMS-ami, ale należy zaznaczyć, że w tej sieci występuje on bardzo rzadko. Najlepszym sposobem wydaje się przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. Jeśli to nie pomoże lub nie chcesz decydować się na tak drastyczny środek, wypróbuj ogólne rozwiązanie, np. zapytaj pracowników danej sieci, czy usługa działa.

Jak odbierać MMS-y w T-Mobile?

Najpierw skorzystaj ze zdalnego konfiguratora, dostępnego na stronie Twojego operatora. Działa tak, jak opisany wcześniej samouczek Orange. Ewentualnie spróbuj zadzwonić do konsultanta T-Mobile, aby uiścić opłatę pod numer 7242. Jego zadaniem po usłyszeniu „Nie mogę odebrać MMS-a” jest wyjaśnienie Ci dokładnie, co  należy zrobić, aby funkcja znów działała.