Zimowa aura za oknem zachęca do zaplanowania urlopu. A gdzie najchętniej podróżujemy w te chłodniejsze miesiące? Oczywiście do ciepłych krajów. Polacy coraz chętniej, z ofert biur podróży wybierają wycieczki w egzotyczne miejsca. Od jakiegoś czasu królują takie destynacje jak Zanzibar, Malediwy, czy Bali. Dzisiaj opowiemy Wam o najciekawszych, egzotycznych kierunkach wakacyjnych. Może dzięki temu zainspirujemy Was do zaplanowania wakacji życia.

Tajlandia, Meksyk, a może Seszele?

Pierwszym, egotycznym kierunkiem, który chcielibyśmy Wam polecić jest Tajlandia. To kraj, który coraz chętniej odwiedzają turyści z całego świata. Ten kierunek będzie idealny jeśli planujecie wyjazd w okresie od listopada do lutego. To właśnie wtedy w Tajlandii panuje pora sucha i można liczyć na najlepsze warunki pogodowe. W tym czasie możecie liczyć na wiele słońca i wysoką temperaturę (około 32 stopni). Obowiązkowe punkty do odwiedzenia, podczas wycieczki do Tajlandii to między innymi Bangkok, Ko Phi Phi, Phuket, a także Prowincja Krabi. W Tajlandii zachwycą Was rajskie plaże, przepiękne krajobrazy, ciekawa historia oraz bardzo bogata kultura. Kolejną świetną destynacją, na egzotyczne wakacje jest Meksyk. Ten kraj Ameryki Północnej szczyci się bogactwem kulturowym i historycznym. Podczas wakacji warto zobaczyć budowle pozostałe po kulturze Majów i Azteków. Obowiązkowym punktem takiego wyjazdu są także zachwycające rafy koralowe. A jeśli marzą Wam się malownicze plaże, z białym piaskiem i lazurową wodą i zapierające dech w piersiach krajobrazy, polecamy wycieczkę na Seszele. Archipelag Seszeli to aż 92 wyspy, które w prawie połowie nie są zamieszkane. To dodatkowo dodaje im odrobinę tajemniczości, która aż zachęca do zwiedzania i odkrywania tego magicznego zakątka świata.

A może Kuba lub Zanzibar?

Kuba to wymarzony kierunek wakacyjny wielu osób. Jest to także coraz chętniej wybierana przez turystów destynacja. Zupełnie się temu nie dziwimy! Podczas wycieczki na Kubę, przede wszystkim musicie zwiedzić stolicę kraju. Hawana to kwintesencja kubańskiego klimatu. Zobaczycie tam zabytkowe budowle, ale także zetkniecie się z kubańskim klimatem. Wyprawa na Kubę pozwoli Wam poznać jej bardzo ciekawą historię. To doskonały kierunek wycieczkowy dla wszystkich fanów architektury, rajskich plaż, a także ognistej salsy! Ostatnim, niezwykle popularnym kierunkiem, który Wam dzisiaj polecimy, jest oczywiście Zanzibar. To chyba najchętniej wybierany przez Polaków wakacyjny kierunek. Czym Zanzibar sobie na to zasłużył? Z pewnością przepięknymi plażami, krystalicznie czystą wodą, ciekawą historią, a także wspaniałymi miejscami do nurkowania i podziwiania raf koralowych. To doskonały kierunek dla wszystkich, którzy marzą o odpoczynku w raju!