Pomimo tego, że Elon Musk wyraził niegdyś swoją dezaprobatę względem reklam, poinformował media o tym, że pragnie przekształcić Twitter w najbardziej szanowaną platformę reklamową. Przedsiębiorca powoli zmienia swoje priorytety po tym, gdy lepiej zapoznał się z kulisami działania Twittera.

Okazuje się, że 90% przychodów platformy pochodzi właśnie z wyświetlania reklam. Elon pragnie, aby Twitter był miejscem, które pozwoli reklamodawcom przedstawić zalety swojego produktu na uczciwych warunkach.

Po zakupie Twittera Musk zamierza dopilnować tego, aby platforma przestrzegała zasad wolności słowa. Dlatego też odblokuje on konto byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Elon podkreśla, że Twitter powinien być miejscem umożliwiającym prowadzenie zdrowej dyskusji bez uciekania się do przemocy.

Jeżeli dojdzie do finalizacji transakcji i Musk okaże się nowym właścicielem gigantycznej korporacji, będzie to oznaczało tymczasowe zawieszenie spółki na nowojorskiej giełdzie. Elon zaznacza jednak, że planuje ponownie upublicznić holding Twittera w okresie od trzech do pięciu lat.