W dzisiejszych czasach pracodawcy coraz częściej umożliwiają pracowanie w formie home office. Praca zdalna zyskała znacznie na popularności w związku z pandemią i ograniczeniami z nią związanymi. Firmy zauważyły, że osoby wykonujące swoje obowiązki z domu są równie efektywne jak wówczas gdy każdego dnia pojawiały się w biurze. Dlatego też część firm daje swoim pracownikom możliwość wyboru pracy zdalnej. Dla pracownika jest to wygoda i oszczędność czasu poświęcanego na dojazdy. Dla pracodawcy niejednokrotnie nieco mniejsze koszty. Jednak pracując zdalnie warto zadbać o swój komfort. Ponieważ urządzamy biuro we własnym domu nie możemy także zapomnieć o estetyce.

Prawdziwy domowy gabinet

Idealną sytuacją jest możliwość wygospodarowania całego pomieszczenia na domowy gabinet. Wówczas możliwa będzie aranżacja zapewniająca pełne skupienie i koncentrację na pracy. Poza tym, dzięki oddzieleniu strefy biurowej od życia codziennego łatwiej będzie zachować work-life balans. Wystarczy wówczas umówić się z samym sobą, że do domowego biura wchodzimy tylko w godzinach pracy, a przez resztę czasu drzwi do gabinetu pozostają zamknięte. Przy aranżacji biura warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie. Po drugie, zastanowić się nad tym jakie meble będą niezbędne. I po trzecie, chwilę pomyśleć nad stylem, który będzie nam najlepiej pasował. Znając odpowiedzi na te pytania można zabrać się do urządzania. Oczywiście najważniejszym wyposażeniem biura jest biurko. Warto zadbać o to, by stało ono bokiem do źródła światła słonecznego. Resztę mebli rozplanuj tak aby biuro było dla Ciebie jednocześnie funkcjonalne i wygodne.

Kompromisy

Często zdarza się, że konieczne jest wygospodarowanie miejsca do pracy np. w salonie. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale mimo wszystko można sobie z tym poradzić. Najważniejsze to pamiętać o tym, że potrzebujemy miejsce nie tylko na biurko ale też na fotel i ewentualnie regały do przechowywania. Ponieważ kącik do pracy urządzamy ramach pomieszczenia o innym przeznaczeniu, należy pamiętać o tym by nie wyróżniał się zbytnio i był spójny ze stylem pomieszczenia. Dobrym pomysłem będzie także oddzielenie miejsc do pracy poprzez sprytne umiejscowienie np. regału z książkami. Przy odrobinie wysiłku takie kompromisowe rozwiązanie może zdać rezultat.