Twoja szafa pęka w szwach, a Ty nadal uważasz, że nie masz się w co ubrać? Czas na poważne zmiany. Przejrzyj całą swoją garderobę i pozbądź się niepotrzebnych i nienoszonych rzeczy. Czas skompletować garderobę podstawową. Inaczej nazywa się ją bazą ubraniową. Na czym to polega? Na tym, że w naszej szafie znajdują się w większości rzeczy, które można ze sobą łączyć na każdą okazję. Jesteście ciekawi, co powinno znaleźć się w takiej garderobie podstawowej?

Podstawowa garderoba dla kobiety

Zaczniemy od przedstawienia Wam podstawowej garderoby dla kobiety. Zaczniemy od samego początku, czyli od bielizny. Każda kobieta powinna mieć jeden komplet bielizny białej, jeden czarnej i jeden w odcieniu cielistym. Dzięki temu będzie miała zawsze taki komplet, który nadaje się do założenia pod konkretny kolor ubrań. W kobiecej szafie powinny również znaleźć się biały i czarny t-shirt. Do podstawowej garderoby możemy również zaliczyć jedną bardziej elegancką bluzkę i koniecznie kilka różnych koszul. Oprócz tego kobiety powinny zaopatrzyć się w jedną parę eleganckich spodni. Poza tym warto mieć również jeansy i jakąś spódnicę na służbowe spotkania. Wśród odzieży wierzchniej, w damskiej szafie powinny być kurtka jeansowa, ramoneska oraz klasyczna marynarka. Zaszaleć możemy w dodatkach, natomiast powinny być w miarę uniwersalne, żeby pasować do każdego outfitu. W damskiej szafie nie może zabraknąć też sukienek. Warto postawić na małą czarną, sukienkę na co dzień i taką na większe wyjścia. Mając tak skompletowaną szafę, każda kobieta ubierze się na każdą okazję!

Podstawowa garderoba dla mężczyzny

Z męską garderobą podstawową jest podobnie. Mężczyźni powinni stawiać na rzeczy uniwersalne i pasujące na każdą okazję. W męskiej szafie również powinny znaleźć się t-shirty w bazowych kolorach. Oprócz tego warto zakupić kilka koszul, zarówno bardziej sportowych, jak i bardziej eleganckich. W męskiej szafie konieczna jest też klasyczna marynarka oraz marynarka sportowa. Dobrze jest mieć również parę jeansów i jakieś eleganckie spodnie. No i obowiązkową częścią garderoby każdego mężczyzny jest garnitur, a najlepiej dwa w jasnym i w ciemnym kolorze. Każdy mężczyzna powinien posiadać też zegarek, kilka krawatów, oraz paski do spodni.