Nadchodzi weekend, a Wy znaleźliście tanie bilety lotnicze do Londynu? Wspaniale! Londyn to jedno z najbardziej fascynujących miast na świecie. Każdy powinien je zwiedzić przynajmniej raz w życiu. Wypełniony historią, kulturą i sztuką, stanowi idealne miejsce na spędzenie weekendu. Dla tych, którzy chcą zwiedzić miasto, ale mają ograniczony czas, oto plan wycieczki, który pozwoli zobaczyć najważniejsze atrakcje Londynu.

Pierwszy dzień weekendu

Naszą przygodę z Londynem możemy zacząć od zwiedzania prawdopodobnie najważniejszej atrakcji turystycznej, czyli Tower of London. To zamek, który w trakcie swojej długiej historii spełniał wiele ról. W zamku zobaczymy wiele ciekawych rzeczy, na przykład Klejnoty Koronne. Zwiedzimy zbrojownię i inne komnaty. Podczas zwiedzania tego zabytku mamy również możliwość przejścia się murami obronnymi i zobaczenia słynnych na cały świat krużganków. Następnym punktem wycieczki niech będzie Tower Bridge, najsłynniejszy most zwodzony. Z mostu obejrzymy zapierające dech w piersiach widoki. A każdy odważny może wejść na platformę widokową na wysokości 42 metrów! Warto zwiedzić równieć Covent Garden, czyli dzielnicę słynną ze swoich teatrów oraz restauracji. To właśnie tu polecamy zatrzymać się na kawę, czy na obiad. W pobliskich sklepach z pewnością znajdziemy interesujące nas pamiątki z podróży. Wieczorem polecamy udać się do jednego z wielu londyńskich pubów, które w weekendy tętnią życiem.

Drugi dzień w Londynie

Drugi dzień naszej wyprawy polecamy rozpocząć od wizyty w British Museum, czyli jednym z największych muzeów na świecie. Zobaczymy tam zbiór starożytnych greckich rzeźb – Marmury Elgina, a także inne drogocenne skarby. Z muzeum polecamy udać się do budynku parlamentu, gdzie zobaczymy słynną na całym świecie wieżę Big Ben. W Londynie warto również zwiedzić takie miejsca jak Tate Modern, czyli muzeum sztuki współczesnej. W gmachu budynku znajdziemy prace największych światowych artystów – Picasso, Warhol’a, czy też Matisse. Jest jeszcze wiele miejsc, które warto zobaczyć w Londynie, jednak na wszystko na pewno nie wystarczy nam czasu. Obowiązkowym punktem wycieczki powinien być spacer wzdłuż Tamizy. Jeśli chcemy zobaczyć piękną panoramę miasta, skorzystajmy z London Eye, czyli koła obserwacyjnego z zapierającymi dech w piersiach widokami. Warto również wspomnieć, że Londyn to miasto silnie związane z Harrym Potterem. Jeśli jesteście wielkimi fanami książek i filmów z tej serii, powinniście udać się do muzeum Harrego Pottera! Po takiej wycieczce z pewnością będziecie mieć ochotę na powrót do tego pięknego miasta!