Macie ochotę na zimowe szaleństwo na nartach? Nie musicie planować zagranicznych wycieczek. W Polsce znajdziecie wiele stoków narciarskich z doskonałymi warunkami do jazdy. Dodatkowo wyjazd w polskie góry może okazać się dużo bardziej korzystny cenowo. Przyjrzeliśmy się ofertom najpopularniejszych stoków narciarskich. Poniżej znajdziecie zestawienie najchętniej odwiedzanych miejsc przez narciarzy.

Czarna Góra

Nasze zestawienie polskich stoków narciarskich zaczniemy od Czarnej Góry. To ośrodek narciarski, który znajduje się w masywie Śnieżnika w Sudetach. Jest to nowoczesny ośrodek, który z roku na rok przyciąga coraz więcej narciarzy. Mogą oni korzystać tu z 13 różnych tras narciarskich. Do ich dyspozycji pozostaje również kilka wyciągów. Ośrodek może poszczycić się też najszybszą i nowoczesną koleją linową o nazwie Luxtorpeda. Dzięki jej możliwościom, na szczyt w godzinę może dotrzeć aż 3 tysiące osób! Trasy w tym ośrodku narciarskim są tak zróżnicowane, że odnajdą się tu zarówno osoby początkujące, jak i doświadczeni narciarze. Przy stoku znajduje się także szkółka narciarska. Obiekt posiada też duży parking oraz bogate zaplecze gastronomiczne.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska, a konkretniej BiałkaSKi to chyba najchętniej wybierany ośrodek narciarski w Polsce. W ramach jednego karnetu możemy skorzystać z trzech stacji narciarskich: Bani, Kotelnicy i Kaniówki. Wszystkie te stacje połączone są jednym wyciągiem orczykowym co znacznie ułatwia przemieszczanie się pomiędzy nimi. BiałkaSKi to aż 23 trasy zjazdowe, 11 wyciągów i 9 kolejek. Swoją popularność zawdzięcza z pewnością swojemu nowoczesnemu systemowi naśnieżania, który skutecznie dba o dobre warunki do jazdy. Oprócz śnieżnego szaleństwa, możemy tu skorzystać między innymi z basenów termalnych, lodowisk oraz wielu ciekawych restauracji.

Szczyrk

Po wielu latach ośrodek Szczyrk Moutain Resort odzyskał swoją dawną świetność. Stało się tak za sprawą zagranicznych inwestorów, którzy zadbali o rozwój i odnowienie całej infrastruktury. Aktualnie Szczyrk może poszczycić się najdłuższymi stokami narciarskimi w Polsce. Na miłośników narciarskich przygód czeka tu aż 25 km zimowego szaleństwa na trasach zjazdowych. Ośrodek dysponuje również nowoczesnym systemem naśnieżania, zapewniającym dobre warunki do jazdy. Narciarze mają możliwość korzystania tu z 4 kolejek, które dowiozą ich na szczyt.

Oprócz wyżej wymienionych kurortów narciarskich, miłośnicy zimowego szaleństwa mogą skorzystać również z innych lokalizacji. Polecamy również Zieleniec Ski Arena, Jaworzynę Krynicką, Kasprowy Wierch, Szklarską Porębę, Wisłę i KasinaSki.