Zespół Arrowhead Game Studios, odpowiedzialny za produkcję gry „Helldivers 2”, musiał stawić czoła burzy negatywnych opinii. Głównym powodem niezadowolenia graczy była konieczność połączenia ich kont na Steam z siecią PlayStation Network (PSN).

W reakcji na falę krytyki oraz liczne, niepochlebne recenzje na platformie Steam, menedżerowie społeczności podkreślili, iż decyzja o skomplikowanej integracji z PSN nie leżała w ich gestii, lecz była wytyczną od Sony.

Przez serię publikowanych postów na Discordzie, Twinbeard – menedżer społeczności – tłumaczył, że wiele aspektów dotyczących regionalności i dostępności PSN jest jeszcze nieuregulowanych. Dodał również, że studio oczekuje na dalsze wyjaśnienia ze strony Sony. Na pytania graczy o to, jak mają sobie radzić z wymuszoną integracją kont w sytuacji, gdy PSN nie jest dostępne w ich kraju, Twinbeard polecił bezpośredni kontakt z pomocą techniczną PlayStation.

Baskinator, kolejny menedżer społeczności, zgodził się, że frustracja graczy jest uzasadniona. Jednakże, podkreślał również korzyści płynące z integracji z PSN, takie jak możliwość reagowania na zgłoszenia graczy czy poprawa bezpieczeństwa w grze. Zwrócił uwagę, że istotne jest wykorzystanie narzędzi dostarczonych przez Sony, które mogą służyć do eliminowania z gry nieuczciwych graczy.

Mimo obecnej fali krytyki, zespół Arrowhead Game Studios aktywnie komunikuje się ze swoją społecznością graczy i każdej negatywnej opinii poświęca należytą uwagę. Twórcy „Helldivers 2” dokładają wszelkich starań, aby przeprosić użytkowników za zaistniałe nieporozumienia, jednocześnie podkreślając, że wszystko jest robione dla ich dobra.