Chiński gigant technologiczny, Huawei, nie zawodzi swoich fanów i na dzisiejszej premierze prezentuje światu nie tylko nową serię zegarków Huawei Watch GT 4. Jedną z najważniejszych nowości jest luksusowy model zegarka Huawei Watch Ultimate Gold Edition, którego cena wynosi aż 14 tys. zł i który również ma trafić do sprzedaży na polskim rynku.

Na hucznej prezentacji w Barcelonie, Huawei wywołał niemałe poruszenie, pokazując swoje najnowsze modele z serii Huawei Watch GT 4. Te zegarki szybko zdobywają popularność na globalnym rynku, a teraz mają szansę podbić również rynek polski. Seria GT to propozycja dla tych, którzy poszukują ekonomicznych rozwiązań, ale firma nie zapomniała też o miłośnikach luksusu, prezentując model klasy premium – Huawei Watch Ultimate Gold Edition.

Huawei Watch Ultimate Gold Edition to pierwszy w historii smartwatch tej marki wykonany ze szlachetnego złota. Zegarek posiada ramkę i koronkę wykonane z 18-karatowego złota, a na koronce widnieją trójwymiarowe wzory trapezoidalne, uzyskane dzięki precyzyjnemu procesowi grawerowania diamentowego. Całość dopełnia złota bransoleta PVD z tytanu z regulowaną klamrą motylkową, która tworzy z kopertą harmonijny efekt wizualny. Jak mówi sam producent, nadaje to zegarkowi elegancki, ale jednocześnie dyskretny wygląd.

Pod względem technicznym, Huawei Watch Ultimate Gold Edition nie różni się od modelu Huawei Watch Ultimate, dobrze znanego miłośnikom nurkowania. Zegarek ma kopertę o średnicy 48,5 mm, wyświetlacz AMOLED LTPO o przekątnej 1,5 cala (466 x 466 pikseli) pokryty szafirowym szkłem i jest wodoszczelny do głębokości 100 metrów (10 ATM). Konstrukcję pod złotą ramką tworzy korpus z metalu na bazie cyrkonu, a dekiel jest wykonany z elementów nanoceramicznych.

Złoty smartwatch od Huawei posiada pięć systemów pozycjonowania oraz zestaw czujników zdrowotnych umożliwiających pomiary EKG, tętna i saturacji krwi. Dodatkowo umożliwia też pomiar temperatury skóry oraz analizę snu i poziomu stresu.

Cena złotego zegarka Huawei Watch Ultimate Gold Edition została ustalona na poziomie 2999 euro, co daje nam kwotę około 13 914 zł. Firma zapowiedziała, że ten ekskluzywny model trafi również do sprzedaży na polskim rynku, jednak nie podała dokładnej daty premiery ani ceny.