Intel obniża prognozy przychodów firmy na 2022 rok po raz drugi w tym roku. Dyrektor generalny Pat Gelsinger nie kryje się z tym, że zwalnianie niektórych pracowników jest częścią planu związanego z redukcją kosztów firmowych. Warto zaznaczyć, że firma ma się o co obawiać, ponieważ cena ich akcji w ujęciu rocznym straciła aż 47%. Firma podjęła stanowczą decyzję. W roku 2023 zamierzają zredukować wydatki firmowe o przynajmniej 3 miliardy dolarów.

Firma nie określiła, ilu pracowników może czuć się zagrożonymi, jednak podzielili się informacją dotyczącą tego, kiedy zaczną zwalniać personel. Część pracowników może spodziewać się wypowiedzenia w czwartym kwartale roku.

Intel zatrudniał około 110 tysięcy pracowników w 2020 roku, z kolei w październiku 2022 personel przekroczył 130 tysięcy osób. Niestety recesja na wielu rynkach pociągnęła za sobą spadek popytu na komputery i drogie części, co podcięło skrzydła firmom takim jak Intel. Wszystko ze względu na gwałtowną inflację, która uderzyła bezpośrednio w konsumentów. Niepewna przyszłość pod względem finansów zrujnowała plany wielu potencjalnych nabywców sprzętu komputerowego.

Jednak to nie wszystko. Wiele firm zajmujących się dystrybucją sprzętu komputerowego, takiego jak na przykład chipy wycofało chęć na składanie zamówień, ponieważ starają się najpierw wyprzedać zapasy zgromadzone w magazynach.

Wstępne prognozy przychodów firmy z ubiegłego roku zakładały, że Intel zarobi przynajmniej 76 miliardów dolarów. Następna prognoza w połowie 2022 zakładała, że zysk wyniesie mniej więcej 66 miliardów. Z kolei najnowsze prognozy z października wyglądają jeszcze bardziej pesymistycznie. Firma spodziewa się teraz dochodu w postaci 63 miliardów dolarów.