Urządzanie małego mieszkania to nie lada wyzwanie. Zanim się do tego zabierzemy, warto jest wszystko dokładnie przemyśleć. Małe mieszkania powinny być urządzane tak, żeby zostało jak najwięcej wolnej przestrzeni. Jednak musimy również pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej ilości przestrzeni do przechowywania rzeczy. Co zatem zrobić i jakie patenty wykorzystać, żeby perfekcyjnie i praktycznie urządzić mieszkanie? Poniżej znajdziecie gotowe rozwiązania do wykorzystania w mieszkaniach o małym metrażu.

Praktycznie rozwiązania do małego mieszkania

Nasz zbiór praktycznych porad zaczniemy od ścian, a konkretniej od ich koloru. W małych mieszkaniach polecamy malować ściany na jasne odcienie. W ten sposób optycznie powiększymy mieszkanie. Będzie również jaśniejsze i zdecydowanie bardziej przytulne. Kilka luster, które powiesimy na ścianach, także optycznie powiększy pomieszczenia. Tak samo zadziałają meble na wysoki połysk. Doskonałym rozwiązaniem w malutkich mieszkaniach jest zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Żeby zwiększyć powierzchnię to przechowywania, warto rozważyć wysokie, albo wiszące szafki. Te drugie zapewnią nam przestrzeń na dole, jednocześnie dając miejsce na rzeczy. Warto rozplanować to również tak, żeby meble były w miarę możliwości wielofunkcyjne. Na przykład stolik kawowy, który jednocześnie jest małą, niską szafką, czy też łóżko z wbudowanymi szufladami.

Inne przydatne porady

Doskonałym rozwiązaniem w małym mieszkaniu, jest zdecydowanie się na przesuwne drzwi. Może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale w ten sposób też zaoszczędza się sporo miejsca. W małych mieszkaniach niezwykle istotne jest również oświetlenie. Im więcej powierzchni uda nam się oświetlić, tym więcej możemy jej wykorzystać. W mieszkaniach o niewielkim metrażu powinniśmy też ograniczyć ilość rzeczy. Najlepiej jest zrezygnować z różnego rodzaju bibelotów i dekoracji. Po pierwsze będą one jedynie zbierać kurz i niepotrzebnie zajmować i tak już mocno ograniczone miejsce.