W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zaczyna się zwracać uwagę na swoje włosy. Chcą, aby były one zdrowe, mocne i piękne. Niestety, z różnych przyczyn często zmagają się z problemem łysienia lub nadmiernym wypadaniem włosów. Na szczęście istnieją specjalistyczne zabiegi, które pomagają wzmocnić włosy i pobudzić ich wzrost. Chcąc możliwe jak najlepiej dobrać strategię walki o zdrowe włosy warto udać się do specjalisty. Osobą, która zawodowo zajmuje się zdrowiem włosów i skóry głowy jest trycholog.

O trychologii słów kilka

Trychologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem skóry głowy i włosów. Zabiegi trychologiczne są skierowane przede wszystkim do osób, które borykają się z problemem wypadania włosów. Jednak to nie wszystkie problemy, z którymi może pomóc ten specjalista. Trycholog doradzi także przy walce z łupieżem, suchością skóry głowy oraz innymi schorzeniami związanymi z włosami i skórą głowy. Warto wiedzieć, że terapia trychologiczna to także dokładne badania. Bardzo często specjalista zaleci dokładne badania krwi. Standardem jest badanie skóry głowy i mieszków włosowych. Aby przeprowadzić dokładnie takie badanie specjalista używa specjalny mikroskop. W swojej pracy trycholog używa wielu specjalistycznych narzędzi przeprowadzając skomplikowane zabiegi wzmacniające na włosy.

Podstawowe zabiegi trychologiczne

Jednym z najpopularniejszych zabiegów trychologicznych jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzeniu w skórę głowy preparatu bogatego w składniki odżywcze. Zabieg ten pobudza krążenie krwi w skórze głowy, co sprzyja wzrostowi włosów oraz wzmacnia je. Mezoterapia igłowa jest bezbolesna i trwa około 30-60 minut. W zależności od problemu, z którym boryka się pacjent, zaleca się serię zabiegów, zazwyczaj 4-6. Kolejnym skutecznym zabiegiem jest karboksyterapia. Polega ona na wprowadzeniu do skóry głowy dwutlenku węgla. Włosy otrzymują w ten sposób więcej tlenu i składników odżywczych, co przyspiesza ich wzrost i zapobiega wypadaniu. Zabieg ten jest bezpieczny i nieinwazyjny, a jego efekty widoczne są już po kilku zabiegach. W przypadku zabiegów trychologicznych ważne jest, aby były przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów w salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej. Natomiast przed przystąpieniem do zabiegu zawsze powinno się skonsultować z lekarzem, który dokładnie przebada pacjenta i dobierze odpowiednie preparaty oraz dawkowanie. Ponadto w ramach wizyty trycholog podpowie także jak właściwie zadbać o włosy żeby efekt był jak najlepszy.