Dzisiejsze lodówki są o wiele bardziej funkcjonalne i energooszczędne, a dodatkowo mogą pełnić wiele różnych funkcji. Pełny no frost, kostkarka do lodu czy dyspenser wody to tylko kilka przykładów, jak możemy podrasować naszą lodówkę. Na co zwrócić uwagę kupując sprzęt AGD? Jaka powinna być najlepsza lodówka side i na jakie parametry musimy zwrócić uwagę? Jakie jeszcze opcje mamy w kategorii lodówki?

1. Lodówka do domu – jaką wybrać?

2. Lodówki wolnostojące i do zabudowy – która opcja jest lepsza?

3. System otwierania drzwi, klasa energetyczna, wymiary – na co uważać przy zakupie lodówki?

Lodówka do domu – jaką wybrać?

Lodówka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia, który obowiązkowo musi znaleźć się w każdej kuchni. Jej model, wielkość i możliwości powinny zostać dopasowane do ilości domowników oraz ich potrzeb. Na szczęście do wyboru mamy wiele różnych opcji, co ułatwia dostosowanie sprzętu do naszych wymagań. Na co powinniśmy uważać przy zakupie? Dowiesz się między innymi na stronie: https://www.sferis.pl/piekarniki-3334.

Lodówki wolnostojące i do zabudowy – która opcja jest lepsza?

Pierwszym wyborem, jakiego przyjdzie nam dokonać, jest kwestia zabudowy. Lodówki do zabudowy zwykle zajmują mniej miejsca, a dodatkowo możemy wkomponować je w blok z meblami tak, że nie wyróżniają się na jego tle. Z drugiej strony trzeba jednak zwrócić uwagę na to, gdzie umieszczamy sprzęt – lodówka nie powinna znaleźć się obok piekarnika ani kuchenki, ponieważ ich ciepło będzie powodować jej wytężoną pracę celem utrzymania temperatury, co przełoży się na wyższe rachunki. Drugą alternatywą jest lodówka wolnostojąca, co do której mamy więcej swobody w kwestii rozmiarów i miejsca ustawienia. Takie rozwiązanie zwykle jednak stosuje się do dużych i przestronnych typów kuchni.

System otwierania drzwi, klasa energetyczna, wymiary – na co uważać przy zakupie lodówki?

Gdy już zdecydujemy się na rodzaj zabudowy, kolejnym krokiem jest wybranie modelu o odpowiadających nam parametrach. Poza wymiarami jednym z najważniejszych warunków jest także klasa energetyczna. Wskazuje ona na to, ile prądu zużyje lodówka w czasie normalnej pracy. Aby zaoszczędzić na rachunkach powinniśmy wybierać modele o jak najlepszej klasie.

Kolejnymi rzeczami, na które warto uważać, są pojemność użytkowa zamrażarki i chłodziarki, położenie zamrażarki oraz sposób otwierania drzwi. Jeżeli mamy dość miejsca, dwudrzwiowa lodówka z dyspenserem lodu może być opcją ciekawą rozwagi, ze względu na dodatkową praktyczność.