Konturowanie twarzy to jedna z najpopularniejszych technik makijażowych w ostatnich latach. Polega ona na modelowaniu kształtu twarzy za pomocą różnych odcieni kosmetyków, takich jak bronzer, rozświetlacz czy róż. Konturowanie pozwala na subtelne podkreślenie rysów twarzy, nadanie jej odpowiedniej proporcji i optyczne wyszczuplenie. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiednich kosmetyków i nałożenie ich na konkretne partie twarzy. Ważne jest również, żeby przestrzegać podstawowych zasad. O wszystkich przeczytacie w tekście poniżej.

Kosmetyki i akcesoria niezbędne do konturowania twarzy

Żeby móc prawidłowo wykonać konturowanie twarzy, musimy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i produkty kosmetyczne. Przede wszystkim będziemy potrzebować trzech kosmetyków. Wszystkie powinny być indywidualnie dobrane do odcienia naszej skóry i jej potrzeb. Po pierwsze będzie nam potrzebny bronzer. To kosmetyk, który jest podstawą konturowania. Możemy zdecydować się na bronzer sypki, w kamieniu lub w kremie. Wszystko zależy od tego na jaką formę konturowania się zdecydujemy. Oprócz tego potrzebny będzie nam rozświetlacz. Bez niego również nie wykonamy pełnego konturowania. Ostatnim potrzebnym kosmetykiem jest róż. Ten produkt czasem jest pomijany w procesie konturowania twarzy. Jeśli jednak chcemy osiągnąć jak najlepszy efekt, warto mieć go w swojej kosmetyczce. Do nakładania każdego z tych produktów będą nam potrzebne odpowiednie akcesoria, czyli pędzle. Nie warto używać jednego, uniwersalnego pędzla do wszystkich trzech produktów. W każdej drogerii znajdziemy pędzle do każdego z tych kosmetyków. Bardzo często można je znaleźć w specjalnych zestawach, stworzonych z myślą o konturowaniu.

Od czego zacząć, czyli konturowanie krok po kroku

Kiedy mamy już wszystkie niezbędne akcesoria, możemy przejść do procesu konturowania twarzy. Zaczynamy od przygotowania twarzy do makijażu. Należy ją dogłębnie oczyścić, a następnie nałożyć na nią krem. Możemy zastosować również bazę pod makijaż, która przedłuży jego trwałość. Kolejnym krokiem będzie nałożenie naszego ulubionego podkładu. Później możemy wybrać czy chcemy konturować twarz na mokro czy na sucho. Osobom początkującym polecamy tą drugą metodę. Gdy nałożymy na twarz podkład, przechodzimy do delikatnego przypudrowania. W końcu czas na nałożenie bronzera. Ten kosmetyk aplikujemy na wszystkie partie twarzy, które chcemy optycznie wysmuklić i zmniejszyć. Najczęściej nakłada się go na szczyt czoła, kości policzkowe i boki nosa. Ważne jest, żeby go dokładnie rozprowadzić, unikając nieestetycznie wyglądających plam. Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego koloru bronzera, żeby nie powstał nam sztuczny efekt. Kolejnym krokiem jest nałożenie rozświetlacza. Najlepiej zaaplikować go na grzbiet nosa, szczyt kości policzkowych i łuk kupidyna. Na sam koniec nakładamy róż. Odrobina tego kosmetyku na policzkach sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie. Oto cała tajemnica konturowania twarzy!