Codzienna rutyna pielęgnacyjna opiera się na określonych krokach, powtarzanych codziennie rano i wieczorem. Czy znasz te kroki? Czy wiesz jak ulepszyć codzienną pielęgnację skóry, aby mieć jak najlepsze efekty? Przeczytaj kilka wskazówek i zadbaj o skórę już dzisiaj.

Delikatnie oczyszczaj twarz z makijażu i zanieczyszczeń

Przede wszystkim postaw na łagodne oczyszczanie twarzy, bez ciągnięcia skóry pod oczami i mocnego pocierania. Nowoczesne kosmetyki do oczyszczania twarzy to na przykład płyn micelarny. Jego zaletą jest to, że może zastąpić 3 inne kosmetyki, a mianowicie żel do mycia twarzy, tonik i płyn do demakijażu. Radzi sobie doskonale z zabrudzeniami tłuszczowymi jak tusz do rzęs, a także zwykłymi. Technologia miceli zapewnia przyciąganie zanieczyszczeń w łagodnym oczyszczaniu. Do tego zobacz, czy płyn micelarny ma dodatki aktywnych substancji jak kwas hialuronowy czy witamina C, które znacząco poprawiają nawilżenie twarzy i rozjaśniają skórę, nadając jej promiennego blasku. Płyn micelarny jest bardziej zaawansowanym kosmetykiem niż żel do twarzy i zamienia zwykłe oczyszczanie w przyjemny i efektywny rytuał.

Oprócz kremu stosuj serum i maksymalizuj efekty pielęgnacji

Krem ze składnikami nawilżającymi lub anti-age to podstawa w codziennej pielęgnacji. Jest to znany kosmetyk, który można uznać za najpopularniejszy w pielęgnacji twarzy. Co jednak może wzmocnić jego działanie? To oczywiście serum, które jest kosmetykiem uzupełniającym do kremu. Czym się wyróżnia serum? Jego konsystencja jest płynna lub oleista, a nawet żelowa. Doskonale się wchłania i ma wyższe stężenia składników aktywnych niż inne kosmetyki. Transportuje również składniki krem wewnątrz skóry, z kolei warstwa kremu zastosowana po serum, zapobiega odparowaniu składników serum z powierzchni skóry. Czy wiesz jak stosować serum do twarzy? Pamiętaj, aby najpierw nałożyć serum, poczekać aż się wchłonie, a potem krem. Serum musi być nałożone na dobrze oczyszczoną skórę. Tylko wtedy ma szansę się dobrze wchłonąć, a składniki aktywne będą dobrze transportowane wgłąb skóry.

Co jeszcze pomaga w codziennej pielęgnacji?

Kosmetyki to jedna sprawa, ale styl życia ma ogromne znaczenie. Liczy się tutaj prawidłowa dieta i odpowiednia ilość snu. U każdego jest to indywidualna granica, którą trzeba wyznaczyć samodzielnie. Jednak przyjmuje się, że 7-8 godzin snu jest całkiem wystarczająca dla regeneracji skóry i ogólnego samopoczucia. Poza tym w godzinach nocnych skóra regeneruje się o wiele lepiej niż w dzień i wchłania składniki aktywne aż 10-krotnie szybciej. Dlatego dobrze jest się wysypiać i stosować na noc specjalne kosmetyki, które mają bogate formuły i wyższe stężenia składników odżywczych. Kosmetyki na noc często są zaniedbywane na rzecz tych na dzień, a niesłusznie. Warto wybierać takie składniki na noc, które są nieco mocniejsze. Z kolei na dzień sprawdzą się lżejsze formuły z wysokimi filtrami UV na poziomie spf 30 lub spf 50. Tylko wysokie filtry przeciwsłoneczne zapewnią odpowiedni poziom ochrony przeciw słońcu.