W ostatnich latach coraz bardziej popularne stało się dbanie o zdrowe nawyki żywieniowe. Przykładamy dużo więcej uwagi do tego co jemy i jak jemy. Jednak przez mnogość obowiązków zdarza nam się zaniedbywać zdrową dietę. Sięgamy po fast foody i żywność wysoko przetworzoną, która nie jest zdrowa dla naszego organizmu. Dzieje się tak, ponieważ nie mamy czasu na przygotowanie zdrowych posiłków i decydujemy się na to co szybko dostępne i gotowe. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, jakich produktów powinniśmy absolutnie unikać w naszej diecie.

Czego powinniśmy unikać?

Oczywiście wszystko jest dla ludzi. Zjedzenie pizzy czy hamburgera raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi. Jednak problem pojawia się wtedy, kiedy rezygnujemy ze zdrowej żywności na rzecz fast foodów i żywności wysoko przetworzonej. Na wstępie z naszej diety powinniśmy wyeliminować wszelkie dania gotowe w postaci konserw w puszkach, zupek chińskich i tym podobnych rzeczy. Są one bardzo atrakcyjne, ponieważ nie musimy poświęcać dużo czasu na ich przygotowanie i są atrakcyjne cenowo, jednak dla naszego organizmu są wręcz szkodliwe. Wszystkie tego typu produkty zawierają mnóstwo szkodliwych substancji. Znajdziemy w nich między innymi glutaminian sodu i wzmacniacze smaku. Kolejny produkt do ograniczenia w diecie to słodzone napoje gazowane. W ich składzie, na pierwszym miejscu często znajduje się cukier. Oprócz tego duża ilość napojów gazowanych wpływa negatywnie na żołądek i jelita. Kolejne produkty, które powinniśmy wyeliminować to te, które w składzie mają olej palmowy. Ta substancja jakiś czas temu została uznana za rakotwórczą. Znajdziemy ją na przykład w popularnej Nutelli, niektórych chipsach i innych przekąskach. Z naszej diety powinny też zniknąć wszelkie dania z długą datą przytadności. Warto pamiętać, że im dłuższa data, tym więcej chemii w produkcie.

Do czego może prowadzić złe odżywianie się?

Zastanawialiście się jakie skutki mogą przynieść zła dieta i złe nawyki żywieniowe? Przede wszystkim spożywanie dużej ilości niezdrowego jedzenia i przekąsek spowoduje przybranie na wadze. Po drugie ucierpi na tym nasz cały organizm. Przez zastąpienie zdrowej żywności fast foodami, ograniczamy dostarczanie do organizmu niezbędnych substancji odżywczych. Żywność wysoko przetworzona jest bardzo uboga w witaminy i minerały, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania. Zła dieta może spowodować problemy ze skórą, włosami, układem trawiennym. Może negatywnie odbić się na wątrobie, sercu, a także powodować anemię i inne poważne choroby.