Seriale medyczne to prawdopodobnie gatunek z największą liczbą fanów na całym świecie. A Wy? Oglądacie seriale medyczne? Jeśli nie, a planujecie zacząć to zajrzyjcie do naszego rankingu najlepszych seriali medycznych wszechczasów. Oczywiście to nasz subiektywny ranking. Natomiast mamy ogromną nadzieję, że zaproponowane pozycje wciągną Was tak samo bardzo jak nas! Chcecie obejrzeć dobry serial medyczny? Oto one:

„Ostry dyżur” i „Chirurdzy”

„Ostry dyżur” to prawdopodobnie serial, który znajdziecie w każdym podobnym do tego rankingu. W sumie wyprodukowano aż 15 sezonów tego kultowego już serialu. Serial emitowany był w latach 1994-2009. W tym czasie powstały aż 334 odcinki, które gromadziły przed telewizorami bardzo dużo widzów. Serial był i wciąż jest niezwykle popularny na całym świecie. Twórców serialu nagrodzono między innymi Złotym Globem. W Polsce ostatnio doczekał się wznowienia emisji na jednym z kanałów telewizyjnych. Fabuła serialu skupia się na losach lekarzy pracujących w szpitalu County General. Obserwujemy tam ich zmagania z codziennymi przeciwnościami oraz z ciekawymi przypadkami medycznymi. Drugi serial medyczny w naszym zestawieniu to „Chirurdzy”. Serial swoją premierę miał w 2005 roku i co ciekawe nadal jest emitowany. W tym roku mogliśmy obejrzeć pierwsze odcinki 19. sezonu. Możemy się spodziewać, że to już jeden z ostatnich sezonów, ponieważ główna aktorka zapowiedziała swoje odejście z produkcji. Mimo to naprawdę warto obejrzeć ten serial od początku. Opowiada on o losach lekarzy ze szpitala w Seattle. Oprócz ciekawych przypadków medycznych, pokazuje również jak ważne są relacje między ludzkie i przyjaźń. Gwarantujemy sporo wzruszeń w trakcie seansu.

Jakie inne seriale medyczne warto obejrzeć?

W takim zestawieniu nie może również zabraknąć serialu „Dr House”. Nie jest on tak długi jak wcześniejsze produkcje, ponieważ ma 8 sezonów. Każdy jego odcinek opowiada o innym przypadku medycznym i zbudowany jest na podobnym schemacie. Oprócz medycyny, dostajemy tu również sporo emocji i widzimy jak tworzą się różne relacje między bohaterami. Warto go obejrzeć chociażby dla charyzmatycznego bohatera tytułowego. Kolejny serial, który proponujemy to „Szpital Amsterdam”. To zdecydowanie najnowsza produkcja w naszym zestawieniu. Serial miał swoją premierę w 2018 i od tamtej pory doczekał się 5 sezonów. Serial, tak samo jak poprzednicy rankingowi, opowiada o przypadkach medycznych i losach lekarzy. Jednak każdy z zaproponowanych przez nas seriali ma swój jedyny, niepowtarzalny charakter.