Skończyliście czytać wciągającą pozycję i nie macie pomysłu po jaką następną książkę sięgnąć? Lubicie dreszczyk emocji? Jesteście fanami thrillerów psychologicznych? Dzisiaj przygotowaliśmy coś specjalnie dla Was. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji do przeczytania. Jeśli jednak nie przepadacie za thrillerami, nie martwcie się. Już niebawem w naszym kąciku czytelniczym pojawią się polecenia z innych gatunków!

Literatura zagraniczna

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Tess Gerritsen i nie znacie jej książek, koniecznie musicie to nadrobić. Przygodę z jej książkami proponujemy zacząć od cyklu opowiadającego o przygodach dwóch silnych kobiet – detektyw Jane Rizzoli i patolog Maury Isles. Cały cykl składa się z aż 15 tomów, a każdy z nich niesamowicie wciąga. Pierwsza część sagi nosi tytuł „Chirurg”. To opowieść o seryjnym mordercy, który na swój celownik obrał kobiety. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Gwarantujemy, że gdy ją skończycie, będziecie chcieli poznać ciąg dalszy. Tess Gerritsen swoją karierę rozpoczęła od thrillera medycznego pt. „Dawca”, który odniósł ogromny sukces. Kiedy książka stała się ogromnym hitem, autorka postanowiła zrezygnować z kariery lekarskiej i w pełni poświęcić się pisaniu. Jej książki przetłumaczono na 35 języków, a wszędzie gdzie zostały wydane zbierają wiele pozytywnych recenzji. Jeśli lubicie thrillery polecamy również zapoznać się z twórczością takich pisarzy jak Alex Kava, czy też Jack Ketchum. Nie będziecie zawiedzeni!

Propozycje z rodzimego podwórka

Również wśród polskiej literatury znajdą się ciekawe propozycje dla fanów thrillerów. Przede wszystkim polecamy Wam twórczość młodego, polskiego pisarza, Maxa Czornyja. Na szczególną uwagę zasługują tutaj 3 serie napisane przez ego obiecującego pisarza. Bohaterem pierwszej z nich jest doświadczony komisarz Eryk Deryło. Ta seria składa się z 10, wciągających części. Kolejna seria to trylogia o przygodach pani komisarz Liz Langer i młodego profilera Oresta Remberta. Trzecia, również doskonała seria, to dwie książki, których głównym bohaterem jest lekarz Honoriusz Mond. Wszystkie te serie trzymają w napięciu do ostatniej strony i powodują, że nie można przestać czytać, dopóki nie pozna się rozwiązania zagadki. Oczywiście oprócz Maxa Czornyja, wśród rodzimej literatury, fani thrillerów znajdą z pewnością wiele innych ciekawych pozycji.