Do groźnego wypadku doszło 17 stycznia, około godziny 9:30, w miejscowości Wręczyca Wielka. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – samochód osobowy, a także karetka pogotowia jadąca na sygnale, z pacjentem. Na skutek wypadku do szpitala trafiło 5 osób. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Aktualnie okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze policji, pod nadzorem prokuratury.

Okoliczności zdarzenia

Do wypadku doszło w miejscowości Wręczyca Wielka, która znajduje się w powiecie Kłobuck w województwie śląskim. Około godziny 9:30, miejscowa policja otrzymała zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z karetką pogotowia. Na miejsce zdarzenia wysłano ratowników medycznych i funkcjonariuszy policji. Zgodnie z ustalonymi do tej pory informacjami, do wypadku doszło, gdy kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen rozpoczął manewr zawracania. Prawdopodobnie wykonał ten manewr w miejscu, gdzie nie powinien był tego robić. Przypuszczalnie nie zauważył jadącej prawidłowo, na sygnałach świetlnych i dźwiękowych, karetki pogotowia. Gdy kierowca karetki rozpoczął manewr wyprzedzania, doszło do zderzenia. W karetce pogotowia znajdował się pacjent po udarze, którego ratownicy wieźli do pobliskiego szpitala.

Sprawna akcja ratunkowa

W wypadku brało udział 6 osób – kierowca osobówki, 4 osoby załogi karetki pogotowia, a także pacjent, którego wieźli do szpitala. Nikt z uczestników wypadku nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Do akcji ratunkowej musieli się włączyć funkcjonariusze straży pożarnej. Na skutek zdarzenia kierowca samochodu osobowego został uwięziony w pojeździe. Konieczne było rozcinanie karoserii. To właśnie kierowca Volkswagena odniósł najpoważniejsze obrażenia. Do szpitala przetransportowano także 3 osoby, które podróżowały karetką. Również pacjent znajdujący się w karetce znalazł się w szpitalu, do którego miał być przewieziony. Zawiózł go tam zastępczy zespół ratowników. Wiadomo, że w wypadku nie odniósł żadnych obrażeń.