Według najnowszych informacji, w nadchodzących tygodniach gracze będą mogli cieszyć się kolejnymi grami Microsoftu na konsolach PlayStation i Nintendo Switch. Istnieje jednak szansa, że pod przewodnictwem Phila Spencera, ekipy Microsoftu mogą już przygotowywać kolejne adaptacje swoich gier na te platformy. Wśród nich pojawiły się spekulacje dotyczące premiery gry Starfield na PlayStation 5 jeszcze w bieżącym roku.

Kilka tygodni temu, Phil Spencer zapowiadał daleko idące zmiany. Zostało oficjalnie ogłoszone przez amerykańskie przedsiębiorstwo, że cztery produkcje Xbox Game Studios zostaną wprowadzone na platformy konkurencji. Lider działu Microsoft Gaming oznajmił, że te tytuły mają za zadanie ocenić zainteresowanie produktami Microsoftu wśród użytkowników PlayStation i Nintendo.

Wiadomo, że proces tworzenia wersji gier dostosowanych do innych platform może trwać od kilku miesięcy do nawet ponad roku. Przykładowo prace nad adaptacją Sea of Thieves na PlayStation 5 miały rozpocząć się na początku 2023 roku.

Jeżeli korporacja z Redmond pragnie kontynuować tę strategię i dodawać swoje gry do oferty platform konkurencyjnych, prace nad następnymi adaptacjami powinny już trwać. Taką opinię wyraził Silknigth, insider branży gier. W końcu lutego informował o planowanej prezentacji Ghost of Tsushima na PC, co potwierdziło jego wiarygodność. Wcześniej z kolei przekazywał plotki na temat nowej wersji gry Starfield.