W trakcie wtorkowej sesji Sejmu doszło do niecodziennego incydentu. Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, podjął decyzję o ugaszeniu chanukowej menory za pomocą gaśnicy. Jego działanie wywołało wiele kontrowersji i skutkowało konsekwencjami służbowymi. W odpowiedzi na zajście, zwolennicy polityka uruchomili zbiórkę pieniężną na jego rzecz. Organizator zbiórki jednak zdecydował się na jej zablokowanie. Obecnie sprawa jest badana przez prokuraturę.

Jedna z dostępnych na rynku platform do zbiórek publicznych zamieściła informację o celu tej akcji: „Zbiórka ma na celu udzielnie wsparcia działalności posła Grzegorza Brauna. Zrzutka jest zrobiona po uzgodnieniu. Nadwyżka przekazana zostanie na działalność Fundacji FIAT IUSTITIA”.

Planowanym celem finansowym inicjatywy było zgromadzenie 50 tysięcy złotych. W ciągu kilku godzin udało się osiągnąć ten cel, a nawet go przekroczyć – liczba zebranych środków wyniosła 73 163 złote. Niemniej jednak, na stronie internetowej prowadzącej tę zbiórkę pojawił się komunikat o blokadzie możliwości dokonywania dalszych wpłat. Decyzję o tym podjął sam organizator.