Zgodnie z zapowiedzią Dariusza Barskiego, Prokuratora Krajowego, wniosek o uchylenie immunitetu parlamentarnego posła Konfederacji, Grzegorza Brauna, ma być wkrótce złożony. O tej kwestii poinformował Adam Bodnar, minister sprawiedliwości, podczas piątkowej rozmowy na antenie TVN24. Zaznaczył on również, że sprawa związana z zakłóceniem obchodów Chanuki oraz dwie inne sprawy, które dotyczą Brauna, mają być rozpatrywane równocześnie.

Działania te nawiązują do kontrowersyjnego incydentu, do którego doszło podczas obchodów Chanuki, kiedy to Grzegorz Braun użył gaśnicy do zgaszenia świecy chanukowej. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar potwierdził, że miał okazję omówić tę sytuację podczas ponad godzinnego spotkania z Prokuratorem Krajowym Dariuszem Barskim. Jak wyjaśnił Bodnar, dyskusja ta nie ograniczała się jednak tylko do sprawy Brauna.

Rozmowa dotyczyła różnych aspektów funkcjonowania prokuratury, zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i wynagrodzeń zatrudnionych pracowników, jak również niedawnych awansów. Szczególną uwagę Bodnar przywiązał jednak do kwestii Grzegorza Brauna, którą uznał za istotną dla opinii publicznej.