Agencja informacyjna Reuters podzieliła się sekwencją filmową, pochodzącą z transmisji na żywo telewizji Al Jazeera, którą przeprowadziła reporterka Youmny ElSayed. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, kiedy to dziennikarka znajdowała się na terenie Strefy Gazy, skąd opisywała sytuację jaka nastąpiła kilka godzin po niespodziewanej ofensywie Hamasu na Izrael. Na udostępnionym materiale widać moment, kiedy podczas relacji ElSayed rakieta uderzyła w strukturę architektoniczną ulokowaną tuż za nią.

Tego samego dnia rano doszło do ataku ze strony Hamasu – radykalnej palestyńskiej organizacji, która wykonała nalot na Izrael. Bojownicy wystrzelili kilka tysięcy rakiet ze Strefy Gazy w stronę terytorium izraelskiego, infiltrując się do kraju zarówno od strony lądowej, jak i morskiej i powietrznej. Wiele miejsc zostało dotkniętych przez atak. Następnie, w niedzielę, Izraelski Gabinet Bezpieczeństwa oficjalnie zakomunikował, że kraj pozostaje w stanie wojny. W ramach odwetu na atak, Izrael przeprowadził serię nalotów na setki obiektów Hamasu znajdujących się w Strefie Gazy.

Na udostępnionym przez Reutersa materiale filmowym można zobaczyć, jak w trakcie transmisji na żywo prowadzonej przez ElSayed, rakieta uderzyła w budynek znajdujący się bezpośrednio za dziennikarką. Po usłyszeniu dźwięku eksplozji, ElSayed wydała głośny krzyk i szybko się odsunęła, jednocześnie zakrywając uszy. Prezenter prowadzący program prosił ją o upewnienie się, że jest w bezpiecznym miejscu oraz o uspokojenie oddechu.