Pomimo licznych kontrowersji związanych z masowymi zwolnieniami po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft, gigant technologiczny pozostaje aktywny na rynku pracy. To potwierdza najnowsze działanie firmy – założenie nowego studia gier Elsewhere Entertainment. Studio już pracuje nad tajemniczym projektem klasy AAA. Co więcej, decyzja o umiejscowieniu siedziby w Polsce to dobry znak dla lokalnego przemysłu gier.

Rezultaty procesu przejmowania Activision Blizzard przez Microsoft nie ukażą się natychmiastowo. W ostatnim okresie byliśmy świadkami serii zwolnień, które stanowiły jedną z pierwszych konsekwencji transakcji. Mimo to, można szacować, że plany otwarcia nowego studia w stolicy Polski zostały sformułowane jeszcze przed finalizacją przejęcia. Potwierdza to fakt, że Elsewhere Entertainment działa już od jakiegoś czasu.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym Activision Blizzard, nowo utworzone studio Elsewhere Entertainment jest już w pełni zaangażowane w rozwijanie „opartej na narracji i definiującej gatunek marki gier AAA”. Czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje o tajemniczym projekcie.