Minimalistyczna łazienka to trend, który może pozostać z nami na dłużej. Dlaczego? Ponieważ mamy tutaj do czynienia z rozwiązaniami uniwersalnymi. Co ważne – nie jest to nudna opcja, jak nadal uważa wiele osób. Owszem, należy stosować jasne kolory, proste linie, a liczba dodatkowych przedmiotów jest ograniczona do minimum. Ma to jednak swój cel. Dzięki temu możemy zaaranżować pomieszczenie, w którym uzyskamy wyciszenie. A czy tego czasem nie pragniemy po ciężkim dniu w pracy? Jeśli planujesz remont łazienki, a styl minimalistyczny jest jedną z opcji, którą rozważasz, to musisz zapoznać się z poniższymi poradami, które ułatwią Ci aranżację tego wnętrza.

Styl minimalistyczny – czym się charakteryzuje?

Styl minimalistyczny jest bardzo popularny zarówno w naszych domach, jak i w poszczególnych pomieszczeniach. To, co go charakteryzuje to prostota. Widać to chociażby po prostych formach geometrycznych, takich jak koło, kwadrat czy trójkąt. Niezwykle ważne są również materiały, z których wykonane mogą być ściany czy meble. W tym przypadku głównie mówimy o szkle, drewnie czy kamieniu. Jeśli nadal interesuje Cię łazienka w stylu minimalistycznym to koniecznie sprawdź poniższe wskazówki.

Łazienka w stylu minimalistycznym – jaka kolorystyka?

Styl minimalistyczny często mylony jest przez nas ze stylem skandynawskim. Nic w tym dziwnego – posiadają one wiele cech wspólnych. To samo możemy powiedzieć o kolorystyce, ponieważ dominują tutaj jasne kolory w naturalnych odcieniach. Dlatego też podstawą stanowią biele, ale również szarości, beże, a nawet brązy. W tym przypadku, by nasza łazienka nie była zbyt mdła możemy zastosować do tego kolor nieco bardziej intensywniejszy, np. czerwień. Pamiętajmy jednak, by był to jedynie akcent, który nie zaburzy harmonii tego stylu.

Łazienka w stylu minimalistycznym – jakie wyposażenie?

Zacznijmy od tego, że nie ma tu miejsca na zbędne sprzęty. Wybierane w tej sytuacji meble muszą charakteryzować się prostotą. Różnego rodzaju zdobienia nie maja prawa się tu pojawić. Mówimy zatem znów o prostych formach, które nie mogą rzucać się nam w oczy. Ma to swoje zalety – tego rodzaju meble są lepsze do utrzymania w czystości.

Minimalistyczna łazienka – jaka armatura?

Armatura łazienkowa to już niejako dodatki, które powinny pasować do wnętrza. Tu wybór powinien paść także na proste rozwiązania. Z tym nie powinniśmy mieć jednak problemu, gdyż oferta sklepów jest niezwykle bogata. W tym przypadku najważniejsze pytanie brzmi – wanna czy prysznic? Decydując się na pierwszą opcję warto postawić na śnieżnobiałą wannę wolnostojącą. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami drugiego rozwiązania nasz wybór powinien paść na prysznic bez brodzika.

Jakie oświetlenie do minimalistycznej łazienki?

Oświetlenie ważne jest w każdej łazience, niezależnie od tego w jakim stylu ją urządzamy. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze, potrafi ono idealnie wyeksponować pewne elementy czy też zakryć niektóre niedociągnięcia. Po drugie, oświetlenie musi pojawić się w strategicznych miejscach tego pomieszczenia. Mowa tu o lustrze czy wannie lub prysznicu. Jedno jest pewne – pojedyncza lampa umiejscowiona na środku sufitu będzie niewystarczalna. Musimy szukać dodatkowych rozwiązań w formie punktowych reflektorów czy taśm LED-owych. Tu również nie powinniśmy mieć problemów, gdyż oferta sklepów jest bardzo szeroka, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie idealne rozwiązania do swojej łazienki.

Łazienka w stylu minimalistycznym – jakie dodatki?

Czy styl minimalistyczny przewiduje obecność dodatków w łazience? Niestety, nie ma tu miejsca na zbędne koszyczki czy bibeloty. Zatem gdzie powinniśmy chować przedmioty, które są niezbędne w tym pomieszczeniu? Warto pomyśleć wcześniej o zabudowanych schowkach. Mogą być to meble, które pojawiają się często pod umywalką. Właśnie takich rozwiązań należy szukać w przypadku aranżacji łazienki w stylu minimalistycznym.

Podsumowanie

Styl minimalistyczny jest niezwykle popularny. Jak już zostało wyżej wspomniane – pojawiają się w nim uniwersalne rozwiązania. Jednakże równie ważną kwestią jest fakt, iż pasuje on zarówno do większych, jak i mniejszych powierzchni. A to sprawia, że tak możemy zaaranżować małą łazienkę w bloku, jak i większą w domku jednorodzinnym. W każdym z tych przypadków, końcowy efekt będzie zadowalający, gdyż owy styl cechuje lekkość i neutralność.

Pozostałe teksty w tej kategorii

Warto przeczytać