Z nieoficjalnych doniesień wynika, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński miał otrzymać propozycję objęcia stanowiska szefa Kancelarii Premiera. Sam zainteresowany jednak konsekwentnie odmawia komentarza w tej kwestii.

Informację tą podał serwis i.pl po tym, jak w miniony piątek dotychczasowy szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Propozycję objęcia wakatu miał otrzymać, zdaniem portalu, były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Portal na swoich łamach cytuje anonimową osobę z kręgów rządowych, która mówi, że były marszałek to bardzo doświadczony polityk, należący do partii obecnie rządzącej od początku jej istnienia i jest byłym członkiem Porozumienia Centrum. Osoba ta miała dodać, że Kuchciński posiada sprawdzony i doświadczony zespół ekspertów, „który na bieżąco ocenia, analizuje i przedkłada rekomendacje”. Polityk odpowiadając redakcji portalu odpowiedział jedynie, że odmawia komentarza, nie potwierdził więc, ani nie zaprzeczył, że otrzymał wskazaną propozycję objęcia stanowiska po zdymisjonowanym Michale Dworczyku.

Marek Kuchciński jest posłem niezmiennie i nieprzerwanie od 2001 roku. W tym czasie zajmował liczne funkcje, był przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS oraz wiceprezesem partii, a w kadencji 2015 – 2019 sprawował funkcję marszałka Sejmu, z której zrezygnował na krótko przed wyborami parlamentarnymi po ujawnieniu przez media informacji, że latał on wraz z rodziną samolotem na koszt podatnika.

Wielu komentatorów sugerowało, że jest to tylko „przykrywka” a prawdziwy powód rezygnacji to kompromitujące polityka sekstaśmy, z powodu których usunął się on wówczas w cień, aby nie być wizerunkowym obciążeniem dla ugrupowania rządzącego.