Wiele osób nie wyobraża sobie zacząć dnia bez kubka pysznej kawy. Jednak kawa rozpuszczalna lub zwykła sypana, bardzo często odbiegają smakiem od kawowego ideału. Dlatego jeśli masz dość smaku takiej kawy, to znak, że powinieneś zainwestować w ekspres do kawy. Wybór odpowiedniego ekspresu to jednak nie jest prosta sprawa. W sklepach z takim sprzętem znajdziemy mnóstwo modeli, w różnych cenach i z różnymi funkcjami. Zatem, na który się zdecydować? Dzisiaj opowiemy Wam co nieco o ekspresach do kawy.

Ekspresy przystępne cenowo

Jeśli dysponujecie mniejszym budżetem, najlepiej będzie zdecydować się na ekspres przelewowy, lub taki na specjalne kapsułki. Najpierw kilka słów o tym pierwszym. W ekspresie przelewowym korzystamy ze specjalnych filtrów i zmielonej kawy. Obsługa takiego sprzętu jest bardzo prosta, a jakość napoju całkiem niezła. Wiele oczywiście zależy od rodzaju i jakości kawy, której użyjemy. Jeśli nie chcecie korzystać z gotowej, zmielonej kawy, możecie kupić specjalny młynek. Na szczęście na rynku coraz częściej pojawiają się ekspresy przelewowe z wbudowanym fabrycznie młynkiem do kawy, który w dużym stopniu ułatwia nam życie. Jeśli ekspres przelewowy do Was nie przemawia, możecie rozważyć jeszcze zakup ekspresu na kapsułki. Chociaż w tym przypadku, sam sprzęt ma naprawdę atrakcyjną cenę, to kapsułki do niego są już zdecydowanie droższe. Wątpliwości budzi również skład kapsułek. Nie liczcie również na to, że z takiego ekspresu otrzymacie kawę, która pobudzi Was do działania i da Wam kopa na cały dzień. Taki ekspres to raczej sprzęt dla osób lubiących napoje o smaku kawy.

Coś z wyższej półki

Jeśli jednak macie większy budżet na zakup ekspresu do kawy, możecie zainwestować w ekspres automatyczny lub ekspres kolbowy. Ekspresy kolbowe bardzo często wykorzystuje się na przykład w kawiarniach. Ekspresy te charakteryzują się tym, że kawę przed zaparzeniem umieszczamy w specjalnej kolbie, przez którą następnie przelewa się woda. Tak jak w przypadku ekspresu przelewowego, warto zaopatrzyć się w młynek do kawy, żeby cieszyć się aromatycznym napojem najwyższej jakości. Ostatnim rodzajem ekspresu o jakim chcemy Wam opowiedzieć, jest ekspres automatyczny. Ten rodzaj ostatnio bardzo zyskuje na popularności. Chociaż ceny na pierwszy rzut oka nie zachęcają, z tego zakupu na pewno będziecie się cieszyć przez długi czas. Ekspresy automatyczne mają mnóstwo funkcji dodatkowych, takich jak mielenie kawy, czy też spienianie mleka. Dodatkowo bardzo często można wybierać w nich rodzaj kawy jaki chcemy wypić. Dzięki temu możecie sobie w domowym zaciszu robić espresso, americano, a nawet pyszne latte.