Microsoft postanowił zaostrzyć politykę dotyczącą urządzeń zewnętrznych dla swoich konsol Xbox. Od 12 listopada 2023 roku, użytkownicy nie będą mogli korzystać z niecertyfikowanych przez Microsoft akcesoriów, co jest częścią nowego planu firmy.

Windows Central opisywał przypadek, w którym użytkownicy otrzymywali komunikaty informujące o nadchodzących zmianach. Komunikat brzmiał: „Podłączone urządzenie nie jest autoryzowane. Używanie niecertyfikowanych przez Microsoft akcesoriów może negatywnie wpłynąć na doznania z gry. W związku z tym, takie urządzenie zostanie zablokowane 12/11/2023”. Firma doradzała swoim klientom, aby zwrócili niewłaściwe akcesoria do sprzedawcy lub producenta, jeśli to możliwe.

Jednym z producentów, których dotknęły te zmiany, jest firma Brook Gaming – znana z tworzenia akcesoriów do gier, w tym do konsol Xbox. W odpowiedzi na sytuację, firma wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że otrzymała wiele wiadomości od zaniepokojonych klientów. Firma zapewniła, że podejmie kroki w celu rozwiązania problemu z nieautoryzowanymi akcesoriami.