Ministerstwo Finansów, pod kierownictwem Andrzeja Domańskiego, intensywnie pracuje nad nowelizacją podatku od zysków kapitałowych, potocznie zwanego „podatkiem Belki”. Minister rozmawiał na ten temat w wywiadzie dla „Pulsu Biznesu”, gdzie uspokoił, że rząd dotrzyma wcześniejszych deklaracji o zmniejszeniu obciążenia podatkowego.

Andrzej Domański, szef resortu finansów, jest przekonany, że wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w przypadku zysków kapitałowych może znacznie ograniczyć jego ciężar. W rozmowie z dziennikiem ”Puls Biznesu” minister przedstawił plany resortu związane z rynkiem kapitałowym. Rozmowa dotyczyła między innymi obniżki podatku Belki, dywidendy generowanej przez PKO BP oraz kwestii REIT-ów. Minister wspomniał również o uldze w CIT dla spółek notowanych na giełdzie.

Minister Domański wyjaśnił również powody, dla których sprawa nie była ostatnio omawiana na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów. – To wynikło z faktu, że spotkanie nie doszło do skutku z powodu nasilenia prac w różnych departamentach – tłumaczył.

Zapewnił jednak, że prace nad zmianami w podatku od zysków kapitałowych są już na zaawansowanym etapie. – Jesteśmy gotowi zaprezentować założenia nowelizacji podatku, które będą przedmiotem dyskusji na najbliższym posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. To będzie kwestia najbliższych dni – stwierdził Andrzej Domański, rozmawiając z „PB”.