Każdy z nas cieszy się z prezentów, które znajduje pod choinką. Jednak to właśnie dzieci czekają na przyjście Świętego Mikołaja najbardziej. Dlatego tak istotne jest wybranie prezentu idealnego dla swojego dziecka. Chociaż na ogół wybór prezentu będzie zależeć od zainteresowań i upodobań dziecka, istnieje kilka uniwersalnych zabawek, z których powinny cieszyć się wszystkie dzieci. Wybierając prezent dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę na jego jakość, a także na walory edukacyjne. Poniżej znajdziecie kilka propozycji wartościowych prezentów dla najmłodszych.

Prezenty dla maluchów

Dla najmłodszych dzieci warto wybierać zabawki, które będą wspomagać rozwój. Najmłodsze dzieci bardzo chętnie poznają świat i uczą się nowych rzeczy, szczególnie jeśli zabawki je do tego zachęcają. Dla maluchów warto kupić w prezencie zabawki interaktywne i edukacyjne. Wielu producentów w swojej ofercie posiada tak zwane zabawki grające, które uczą dzieci wielu pożytecznych rzeczy. Dzięki takim zabawkom, dziecko może nauczyć się pierwszych literek, cyferek, nowych słów, a także wielu innych przydatnych rzeczy. Kolejnym dobrym prezentem dla malucha będą książeczki. Najlepiej w twardej oprawie, takie które dziecko będzie mogło oglądać, a później wspólnie z rodzicami czytać.

Prezenty dla chłopca

Zabawek dla chłopców jest naprawdę mnóstwo. Jednak warto zrezygnować z popularnych autek, czy pistoletów, na rzecz czegoś bardziej kreatywnego i rozwijającego. Wielu chłopców uwielbia klocki Lego. Część nigdy z nich nie wyrasta i zbiera je dalej, nawet w dorosłym życiu. Zaletą klocków Lego jest to, mają wiele serii tematycznych, dzięki czemu każde dziecko znajdzie wśród nich coś dla siebie. Dodatkowo, każda seria jest dopasowana wiekowo do umiejętności dzieci. Oprócz klocków Lego dla chłopców polecamy wszelkie inne zabawki konstrukcyjne. Ciekawym prezentem będą również gry planszowe, w które obdarowane przez nas dziecko będzie mogło grać z rówieśnikami albo z rodziną.

Prezenty dla dziewczynki

Jeśli chodzi o prezenty dla dziewczynek, tu również mamy ogromny wybór. Możemy zdecydować się na klocki Lego, tak jak w przypadku chłopca. Specjalnie dla dziewczynek stworzono serię Lego Friends. Dziewczyny równie chętnie układają zestawy z serii Lego Harry Potter, czy Lego Architecture. Jeśli dziewczynka, którą mamy zamiar obdarować jest bardziej manualna, można jej kupić jakieś układani, puzzle lub ciekawe zestawy plastyczne. Możemy również zdecydować się na zabawki edukacyjne oraz, tak jak w przypadku chłopców, na grę planszową. Dziewczynki bardzo często kochają też pluszaki i wszelkiego rodzaju figurki i drobiazgi do kolekcjonowania.