W bogatych bibliotekach serwisów filmowych, znajdziemy wiele propozycji dla dzieci i młodzieży. W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na serialach młodzieżowych. Specjalnie dla nastolatków stworzyliśmy listę produkcji, na które warto zwrócić uwagę. W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno seriale z motywem fantastyki, jak i seriale obyczajowe. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sprawdźcie, czy znacie poniższe produkcje, jeśli nie zachęcamy do oglądania!

Młodzieżowe seriale fantastyczne

Oczywiście pierwszym tytułem, jaki przychodzi do głowy, gdy mowa o serialach dla młodzieży z motywem fantastyki, jest „Stranger Things”. Ten serial wiedzie od jakiegoś czasu prym wśród seriali najchętniej oglądanych na platformie Netflix. Do tej pory produkcja doczekała się już czterech sezonów. Kolejny zapowiedziano na 2024 rok. Serial opowiada o przygodach grupy nastoletnich przyjaciół. To piękna opowieść o przyjaźni, pierwszych miłościach i walce dobra ze złem. W całość zręcznie wpleciono motywy fantastyki. Każdy z sezonów ogląda się z zapartym tchem. Kolejny serial dla młodzieży, który chcielibyśmy polecić to nieco starsza i zakończona już produkcja. Mowa o „Pamiętnikach wampirów”. Serial ten ma 8 sezonów. Swoją premierę miał w 2009 roku i był emitowany do 2017 roku. To historia opowiadająca o życiu i przygodach głównej bohaterki Eleny Gilbert. Dziewczyna wiedzie całkiem zwyczajne życie, do momentu kiedy jej rodzice giną w wypadku, a ona poznaje dwóch braci, którzy okazują się wampirami. Od tej pory w jej życiu już nic nie jest takie samo. Oprócz dwóch wcześniej wymienionych seriali, warto również zwrócić uwagę na takie produkcje, jak „Riverdale”, czy „Shadowhunters”.

Młodzieżowe seriale obyczajowe

Nie lubcie fantastyki? To żaden problem, w naszym zestawieniu nie zabraknie także seriali obyczajowych dla młodzieży. Jeśli chodzi o ten gatunek warto zwrócić uwagę na serial „Plotkara”. Mimo, że jest to już starsza produkcja, nadal ma grono wiernych fanów. Dwa lata temu doczekała się nawet swojego sequela. Oryginalny serial, natomiast, miał swoją premierę w 2007 roku. Losy bohaterów obserwowało wielu młodych widzów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest to opowieść o przyjaźni, miłości, a także o tym jak łatwo można zranić kogoś bliskiego. Kolejny z polecanych przez nas seriali młodzieżowych to „13 powodów”. Ta produkcja porusza niezwykle ważną tematykę, jaką jest problem hejtu i znęcania się nad sobą, wśród młodzieży. Pokazuje także jakie mogą być tego konsekwencje. Inne seriale godne uwagi to między innymi „Życie na fali” oraz „Pogoda na miłość”.