Papież Franciszek w dniu Wszystkich Świętych korzystając z okazji uroczystej modlitwy Anioł Pański, ponownie nawoływał do pobożności za te obszary świata, gdzie wciąż trwają konflikty zbrojne. Papież spotkał się z wiernymi w ramach tej południowej modlitwy, aby wspólnie z nimi modlić się za pokój na świecie.

Podczas swojej homilii, Ojciec Święty zauważył, że święci to nie tylko osoby nieosiągalne w naszych oczach, lecz są to również ludzie tak jak my. Wskazywał, że wszyscy otrzymaliśmy darem świętości i powinniśmy się nim cieszyć oraz żyć w sposób szczęśliwy. Podkreślił także, że droga do świętości jest wyprawą, którą przechodzimy razem – wspierając siebie nawzajem i jednocząc się z postaciami świętymi.

Papież Franciszek podkreślił, że każdy człowiek jest wezwany do życia w świętości. Zaznaczył, że świętość jest darem, który otrzymujemy podczas chrztu i którego powinniśmy być świadomi. Dodatkowo, nawiązując do obchodów Wszystkich Świętych, Papież Franciszek wskazał, że świętość jest darem, który nie jest na sprzedaż. Jest to dar, który otrzymujemy za darmo, ale jednocześnie świętość jest drogą, którą musimy przejść.