Rosja otrzymuje wsparcie wojskowe od Korei Północnej w swoim konflikcie z Ukrainą. To nie jest pierwszy raz, gdy lider Korei Północnej, Kim Dzong Un, przekazuje broń i amunicję na użytek Władimira Putina. W zamian, Rosja oferuje pomoc i wsparcie Korei Północnej w szeregu sektorów.

Według danych wywiadu południowokoreańskiego, który przekazał tę informację w środę, Korea Północna dostarczyła Rosji ponad 10 transportów amunicji przeznaczonych do użytku w walce z Ukrainą. Ilość ta odpowiada milionowi pocisków artyleryjskich.

Yonhap, agencja informacyjna Korei Południowej, powołując się na swoje służby wywiadowcze przekazała w środę, że Korea Północna jest już na końcowym etapie przygotowań do wystrzelenia satelity szpiegowskiego. Wydaje się, że trzecia próba ma duże szanse na powodzenie.

Rosja zaś pragnie zapewnić Korei Północnej wsparcie na różnych frontach, oferując pomoc finansową, gospodarczą, dostarczanie technologii wojskowych oraz współpracę w innych obszarach zaawansowanych technologii, w tym także kosmicznych. Te informacje zostały potwierdzone w raporcie wydanym przez brytyjskie ministerstwo obrony.