Piłkarze reprezentujący Ekwador bez problemu poradzili sobie w meczu otwarcia mundialu w Katarze z piłkarzami gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Obie bramki dla Ekwadoru zdobył w pierwszej części gry Enner Valencia.

Klęska piłkarska Kataru

Katarczycy w meczu otwarcia mundialu z Ekwadorem zaprezentowali się dość niemrawo. Ich akcje kompletnie się nie kleiły. Widać było, że drużyna Kataru poziomem znacząco odstaje od piłkarzy Ekwadoru, którzy mają ogromne doświadczenie piłkarskie. Celem Kataru przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata było oczywiście wyjście z grupy, w której znaleźli się z Senegalem, Ekwadorem i Holandią. Pierwszy mecz na mundialu jednak szybko zweryfikował ich aspiracje i realne możliwości.

Zdecydowanie lepsza gra Ekwadoru

Pierwszą bramkę dla Ekwadoru zdobył już w 3. minucie meczu Enner Valencia. Gol ten jednak po konsultacji VAR nie został uznany. Sędziowie dopatrzyli się tam spalonego. Decyzja ta wywołała spore kontrowersje w całym środowisku piłkarskim. Koniec końców najprawdopodobniej była ona słuszna.

Ekwadorczycy jednak dopięli swego w 15. minucie meczu. To właśnie wtedy Enner Valencia został sfaulowany w polu karnym i sam poszkodowany podszedł do jedenastki, którą skutecznie wykorzystał. Drugiego gola dla Ekwadorczyków także zdobył Enner Valencia. Zawodnik tureckiego Fenerbahce pokonał strzałem głową katarskiego bramkarza w 31. minucie meczu.

Przez całe spotkanie to Ekwadorczycy kontrolowali przebieg spotkania. Katarczycy tak naprawdę zagrozili bramce rywali jedynie dwa razy. Po raz pierwszy, gdy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzał oddał Almoez Ali, a po raz drugi pod koniec spotkania, gdy w 86. minucie meczu nad bramką uderzył Muntari.

Dodajmy, że w drugiej części gry kibice Kataru masowo zaczęli opuszczać trybuny stadionu, przez co mecz pod koniec oglądało się już naprawdę przedziwnie, tak jakoby nie był to w ogóle mecz rangi mistrzowskiej. Warto zaznaczyć, że porażka Kataru w meczu otwarcia oznacza, że po raz pierwszy w całej historii gospodarze przegrywają w meczu otwarcia mistrzostw świata.