Marcin Kierwiński, podczas rozmowy w programie „Jeden na jeden” transmitowanym na żywo przez TVN24, ogłosił, że złożył swoją dymisję na ręce premiera. Dodał również, że około 9.12 rano premier ma zamiar publicznie przedstawić nowych ministrów, którzy zastąpią dotychczasowych urzędników; dopiero po tym wydarzeniu planuje zaakceptować jego rezygnację.

Donald Tusk, obecny premier, poinformował o swoim zamiarze powołania Tomasza Siemoniaka na stanowisko szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zdaniem Marcina Kierwińskiego, Tomasz Siemoniak to wyjątkowo dobre rozwiązanie na miejsce szefa MSWiA. Chwali go za doświadczenie i znajomość tematu – przecież już wcześniej pracował w tym resorcie, obecnie pełni funkcję nadzorującą służby, a także był wicepremierem oraz ministrem obrony narodowej. Kierwiński podkreśla, że Siemoniak jest doskonale przygotowany do pełnienia funkcji urzędnika państwowego i jest człowiekiem o silnych przekonaniach pro państwowych. Kierwiński wyraził te słowa przed oficjalną konferencją prasową Donalda Tuska, podczas której miał przedstawić nowych ministrów.

Podsumowując trwające zmiany w składzie rządu, Kierwiński zaznaczył, że nowe nominacje symbolizują zarówno otwarcie na nowe możliwości, jak i kontynuację dotychczasowego kierunku polityki rządowej. Ten drugi aspekt był widoczny już grudniu, kiedy to formowany był gabinet Donalda Tuska.