Próby wykorzystania naszych uczuć do najbliższych w celu popełnienia oszustwa to coraz częstsza praktyka przestępców. W tym konkretnym przypadku, złodzieje posługują się wiadomościami SMS wysyłanymi do potencjalnych ofiar z apelem o wsparcie finansowe. Wzywamy do ostrożności i unikania klikania w linki pochodzące z nieznanych źródeł.

Niedawno policjanci z Olsztyna otrzymali informacje o takim właśnie oszustwie. Według relacji poszkodowanej starszej kobiety, otrzymała ona wiadomość od osoby podszywającej się pod jej syna, który utrzymywał, że jego telefon uległ awarii. Następnie poprosił on ją o przelew pieniędzy na nowy aparat telefoniczny. Kobieta, mająca 68 lat, przekazując mu niemal 3 tysiące złotych na podane konto, była przekonana, że pomaga swojemu dziecku. Dopiero następnego dnia, po otrzymaniu wiadomości z prawidłowego numeru jej syna, zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa.

Ponownie apelujemy: nie klikajcie w wiadomości i linki od nieznanych nadawców. Zawsze zweryfikujcie informacje o potrzebie wsparcia finansowego od bliskich osób, kontaktując się z nimi telefonicznie. Upewnijcie się, że za prośbą nie kryje się próba wyłudzenia pieniędzy. W takich sytuacjach nie podejmujcie pochopnych decyzji, bo możecie stracić swoje ciężko zarobione oszczędności.