Reprezentacja Polski w siatkówce pobiła Bułgarię 3:0 w swoim drugim meczu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, które miały miejsce w Xi’an. Zespół prowadzony przez trenera Nikole Grbicia zdobył drugie zwycięstwo w turnieju, wcześniej pokonując Belgię 3:2. W następnym etapie rozgrywek, który odbędzie się we wtorek, zmierzą się z niezwyciężonym dotychczas zespołem Kanadyjskim.

Mecz przeciwko Bułgarii rozpoczął się korzystnie dla Polaków (7:4), lecz przeciwnicy szybko odrobili straty (8:8) i po asie Cwetana Sokołowa uzyskali dwupunktową przewagę (11:13). Nasza drużyna zdołała szybko zniwelować różnicę, a Kamil Semeniuk popisał się skutecznymi atakami (15:14) oraz punktową zagrywką (18:16). Ostatecznie, po zaciętej walce do końca seta, Polacy wykorzystali błąd Bułgarów i zamknęli go dwoma blokami (26:24).

Drugi set także rozpoczął się korzystnie dla Polski (6:2), a następnie trwała zacięta rywalizacja, w której to jednak Polacy utrzymywali przewagę (11:8, 18:14). Koniec seta pozbawiony był większych niespodzianek, a Polacy skutecznie przypieczętowali swoje prowadzenie za sprawą Bartosza Bednorza (25:20).

Trzeci set rozpoczął się od asa Sokołowa, co dało Bułgarom krótkotrwałą przewagę (2:4). Jednak polscy siatkarze szybko odzyskali kontrolę nad grą, zniwelowali straty i zaczęli budować przewagę. Kluczowym elementem okazała się zagrywka – punkty zdobywali Semeniuk (10:7) i Łukasz Kaczmarek (13:9). Mimo prób dogonienia przeciwnika przez Bułgarów (16:16), końcówka należała do Polaków, którzy wygrali pięć akcji z rzędu i zdobyli punkt meczowy dzięki atakowi Semeniuka (24:20). Decydujący błąd popełnili Bułgarzy, myląc się w polu serwisowym (25:21).

Najwięcej punktów dla Polski zdobyli Bartosz Bednorz (16), Łukasz Kaczmarek (13) i Kamil Semeniuk (12), a dla Bułgarii najskuteczniejszy okazał się Cwetan Sokołow (20). Polacy byli skuteczniejsi w ataku, zdobyli więcej punktów blokiem (8-4) i popełnili mniej błędów. Natomiast Bułgarzy zdobyli więcej punktów serwisem (3-4).

Po zwycięstwach 3:2 nad Belgią i 3:0 z Bułgarią, polscy siatkarze rozpoczęli turniej w Xi’an piekielnie skutecznie. Trener Nikola Grbić zdecydował się na trzech nowych zawodników w porównaniu do pierwszego meczu: Bartosza Bednorza, Kamila Semeniuka oraz libero Jakuba Popiwczaka. W kolejnym starciu, które odbędzie się we wtorek 3 października, Polacy zmierzą się z Kanadą. Z kolei Bułgarzy ponieśli swoją pierwszą porażkę w turnieju, wcześniej pokonując Chiny 3:0.