Jeżeli najbliższa niedziela byłaby dniem wyborów do parlamentu, to Koalicja Obywatelska miałaby szansę uzyskać 32,6% poparcia. Tym samym, wyprzedziłaby partię Prawo i Sprawiedliwość, która miałaby zaufanie wyborców na poziomie 30,1%. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie wtorkowego wydania „Rzeczpospolitej”.

Wyniki badań przedstawione w ostatnim wydaniu gazety pokazują, że Trzecia Droga mogłaby liczyć na 14,7% głosów, Lewica na 8,7%, a Konfederacja na 7,6%. Badanie miało na celu zidentyfikować preferencje wyborcze ankietowanych.

Kiedy pytano respondentów o ich ewentualne udział w wyborach, jeśli te odbyłyby się najbliższą niedzielę, 62,3% z nich zapewniło o swoim udziale. W badaniu ujawniono również, że 35% ankietowanych nie planowało pójścia do urn, a decyzję tę jeszcze nie podjęło 2,7%.

Koalicja Obywatelska okazała się liderem badania, mogąc liczyć na 32,6% poparcia. Zgodnie z informacjami zawartymi w sondażu, jest to wzrost o 2,4 punktów procentowych w porównaniu do badania przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” w dniach 12-13 stycznia tego roku. Wówczas formacja Donalda Tuska miała poparcie na poziomie 30,2%.