Na mapie polskiego rynku akcyjnego, a także pod kontrolą Skarbu Państwa, znajduje się spółka LW Bogdanka. Ta firma postanowiła wypłacić swoim górnikom premie średnio wynoszące 24 tys. zł. Co ciekawe, nie tylko sama suma, ale także moment wypłaty tej gratyfikacji jest niezwykły. Spółka zdecydowała się na taki gest, aby uczcić swoje wielkie jubileuszowe święto, które miało miejsce w listopadzie poprzedniego roku.

W kopalni LB Bogdanka, w ostatnich dniach ubiegłego roku obchodzono ważne dla firmy wydarzenie – czterdziestolecie rozpoczęcia eksploatacji węgla. Dokładnie mówiąc, pod koniec listopada 1982 r., otwarto pierwszą ścianę do ekstrakcji tego surowca. Z tej właśnie okazji firmy pracownicy mogą liczyć na hojne premie – informuje serwis Onet.

Co może nieco zdziwić, to termin realizacji tych wypłat. Ostatecznie premie trafią do pracowników prawie rok po uroczystościach jubileuszowych, dokładnie tuż przed wyborami, które odbędą się 15 października. Skontaktowaliśmy się z LW Bogdanka w tej sprawie, ale jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Jak podaje portal Onet, całość gratyfikacji, którą spółka przekaże swoim pracownikom, wyniesie aż 124 mln zł. Biorąc pod uwagę fakt, że firma zatrudnia 5200 osób, średnio na jednego pracownika przypada ok. 24 tys. zł premii. Ostateczna kwota nagrody będzie jednak uzależniona od doświadczenia i stażu pracy danego pracownika.