Według informacji przekazanych przez Agencję Reutera, prezydent Rosji, Władimir Putin, ma zamiar wystawić swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach prezydenckich, które zaplanowane są na marzec 2024 roku. To sugeruje, że jeśli wygra, będzie mógł utrzymać władzę nad krajem przez jeszcze kolejne sześć lat. Reuters twierdzi, że Putin zamierza „poprowadzić Rosję przez najtrudniejszy okres od wielu dekad”.

„Decyzja została już podjęta i Putin będzie się ubiegał o reelekcję” – informuje agencja. Reuters bazuje swoje doniesienia na sześciu niezależnych źródłach. Osoby te chcą pozostać anonimowe, ale zdradzają, że doradcy prezydenta już rozpoczęli przygotowania do kampanii wyborczej.

Wygląda na to, że decyzja Putina o udziale w wyborach była niedawno podjęta i oficjalne potwierdzenie powinno pojawić się w najbliższym czasie. Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, na razie nie skomentował tych informacji.

Jedno ze źródeł przekazało Reutersowi: „Świat, który obecnie obserwujemy, jest pełen niebezpieczeństw”. Inny rozmówca podkreśla: „Rosja stoi w obliczu skoordynowanej siły Zachodu, co czyni znaczące zmiany nieodpowiednimi”. Cytowany przez agencję informator twierdzi, że Putin uważa, iż musi „poprowadzić Rosję przez najtrudniejszy okres od wielu lat”.