Polscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z możliwości, jakie niesie sztuczna inteligencja. Przykładem takiej innowacyjnej firmy jest CampusAI, która niedawno ogłosiła pozyskanie funduszy na rozwój w kwocie 10 milionów dolarów (około 40 milionów złotych). Pieniądze te uzyskano w ramach tzw. rundy pre-seed, której celem jest przyspieszenie działalności firmy i ekspansja na rynki międzynarodowe.

Warto podkreślić, że jest to największa suma powierzona polskiemu start-upowi na takim etapie rozwoju. Dzięki zebranym funduszom CampusAI ma zamiar wejść na co najmniej dziesięć nowych rynków i zdobyć 200 tysięcy klientów. W projekcie finansowo zaangażował się biznesmen Maciej Zientara, założyciel Supernova Group i partner inwestycyjny JR Holding.

Za powstanie CampusAI odpowiada Aureliusz Górski, prezes firmy, który od ponad dekady specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań innowacyjnych na polskim rynku. Do realizacji projektu przystąpili także reprezentanci świata nauki i technologii. W Radzie Naukowej CampusAI swoje miejsce znaleźli profesorowie Aleksandra Przegalińska i Dariusz Jemielniak, obydwoje są powiązani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. Aspekt technologiczny firmy wspiera grupa DGX, której lider, Szymon Piekarz, dołączył do zespołu CampusAI jako współzałożyciel i dyrektor techniczny (CTO).