Według informacji podanych przez ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, ofensywa rakietowa przeprowadzona przez Rosję na terytorium Ukrainy spowodowała śmierć 20 ludzi, a kolejne 50 osoby odniosło obrażenia. Miasta, które ucierpiały w wyniku ataków rakietowych to Kijów, Dniepr, Słowiańsk, Krzywy Róg oraz Kramatorsk.

Premier Ukrainy, Denys Szmyhal, poinformował o tym, że stolica kraju padła ofiarą niszczycielskich działań ze strony Rosji. W wyniku ataku doszło do zniszczenia szpitala dla dzieci, biurowców oraz bloków mieszkalnych. Premier Szmyhal ponownie zwrócił się z prośbą o dostarczenie najnowocześniejszych systemów obrony, które pozwoliłyby ukraińskim miastom przeciwstawić się rosyjskim działaniom zbrojnym.

Jeden z byłych wiceministrów MSWiA, Anton Heraszczenko, upublicznił krótki filmik ukazujący moment, kiedy obywatele odsuwają gruzy po zniszczonym szpitalu w poszukiwaniu osób uwięzionych pod nimi. „Mamy na to tylko trzy godziny” – cytował Heraszczenko słowa szefa MSW Ukrainy, Ihora Kłymenko. Wiceszef MSWiA podał także informacje, że ogólna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 20, a rannych jest 50. Tylko w Kijowie liczba ofiar wzrosła do 25.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który odwiedza Warszawę w poniedziałek, opublikował post na temat ataku rakietowego na swoim profilu w mediach społecznościowych.