Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało oficjalną informację dotyczącą wyników drugiej tury wyborów parlamentarnych, które potwierdzają wcześniejsze doniesienia sondażu exit poll. Zgodnie z tymi danymi, Zjednoczenie Narodowe, które po pierwszej turze wyborów było na czołowej pozycji, teraz spadło do trzeciego miejsca. W rezultacie frakcja Marine Le Pen została przewyższona nawet przez środowisko prezydenta Emmanuela Macrona.

Pomimo że partyjne sympatie dla Zjednoczenia Narodowego były najbardziej widoczne w drugiej turze wyborów, podobnie jak to miało miejsce dwa tygodnie wcześniej, nie przekładało się to na liczbowe sukcesy w postaci zdobytych mandatów w Zgromadzeniu Narodowym.

Na podstawie danych dostarczonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, po przeprowadzeniu dwóch tur wyborczych, najwięcej posłów wprowadziła lewicowa koalicja Nowy Front Ludowy, zdobywając tym samym 182 mandaty. Następne miejsce z 168 mandatami przypadło środowisku prezydenta Emmanuela Macrona. Zjednoczenie Narodowe, które prowadziło w sondażach, ostatecznie uplasowało się na trzeciej pozycji z 143 mandatami.

Zwolennicy Republikanów zdobyli 45 miejsc w parlamencie. Dodatkowo, 15 deputowanych z partii prawicowych, którzy nie byli częścią sojuszu tworzonego przez Marine Le Pen, oraz 13 deputowanych lewicowych niezrzeszonych w Nowym Froncie Ludowym, również uzyskało miejsca w Zgromadzeniu Narodowym.